şükela:  tümü | bugün
  • erken kalmak'a esit degildir (denk kume esit kume). erken var erken var, bu cok olanindan. o yuzden onemli.

ne kadar 'cok' ise geceye ve gecenin sukunetine de o kadar yakin, o kadar guzel. "peki ya gece hayati? : )" diyene ise kizilcik sopasi var. olmadi mese odunu var. olmadi sille var. var yani bir seyler.
  • bugün de bir saat önce gerçekleştirdiğim eylemdir. sabah çok erken kalkarsın, akşam erken uykun gelir, ertesi sabah daha erken kalkarsın akşam daha erken yatmak zorunda kalırsın.. kısır döngü sürer gider; tüm akşamların uykulu insan olarak geçer..
  • zorunluluksa her sabah ağlatır insanı. hafta içi çok erken kalkıldığı için hafta sonunun bi bölümü de bu sebeple sikilir. bak ne kaldı şimdi?! mutsuz ettiği noktada sonlandırmak lazım.
  • bende istemeden alışkanlık haline gelen durum. bari namaz kılıyım de iki sevaba giriyim dedirtendir.

(bkz: kıble ne tarafta)
  • iş yada okul olduğunda 5 dakika daha uyumak için uğraşırken tatil günlerinde olan durum.
  • sabahin 4 unde icerden gelen tikirtilara kulak kesilip, 'evde hirsiz mi var ki..allahim napicam..baya yikiyo ortaligi ne dangalak hirsiz bu...ciksam kafasina semsiyemin tahta sapiyla vursam..yok ama yatak odasinda olmadigi icin ben suclu olurum..ama ya evde kimse yok sanip buraya gelirse..anaaa..mutfaga gitti baya su da iciyo likir likir sebil sesi..ee tuvalete de girdi bu..ah ne yaptin, nereleri devirdin, ne buldun da caldin' derken babanin hapsurma sesini duyarak, tasikardik bicimde uyanmayi takiben gerceklesendir..nasilsa 6 bucukta kalkacaktim..simdi kalkiyim denilip film izlenir..ama hala carpinti..

baba ya gecenin bi vakti...zaten 2 de uyudum..th th th..
  • bostancı'da oturan bir insan evladı olarak avrupa yakası'nda işimin olduğu her gün gerçekleştirdiğim eylem.
    trafikte kalmaktan nefret ettiğim için toplantı hadımköy'de de olsa, levent'te de olsa 6:20'de köprüyü geçiyor olmaya çalışıyorum, bu da 5:00 gibi uyanmaya vesile oluyor. sonrasında kapalı bir otoparka çekip kestirmek paha biçilemez.
  • küçük kardeşe bakılacağı zaman yaşanan ve hayattan bezdiren olaydır. sabahın köründe daha gözler net görmeye başlayamadan bir de miniğin inanılmaz heyecanıyla oyunlar başlar.

yorgunluk hiç böyle derinden hissedilmemişti.
  • çalışan için çok boktandır.şuan işyerindeyim ve o kadar uykusuzum ki anlatamam ölüyorum çalışmaktan nefret ediyorum galiba