şükela:  tümü | bugün
  • iki seçenek. 'sabah vakit kaybetmeyeyim' diyerekten geceden duş alanların, duş rahatlığı nedeniyle ekstra mışıl uyuyarak normalden geç uyandıkları ciddiye alınması gereken bir hipoteztir.
  • gece duş alıp yatmanın handikapı akşam beklenmedik sıcaklık değişimleri sonucu terlenebilir, ama sabah duş almak mis gibi güne devam etme şansı sunar.
  • bilinçaltında dönen pazarlık.eylemin kendisinden daha yorucu.
  • sabah duşundan sonra sinüzitin olur, gece duşundan sonra çükün düşer.
  • rahat uyumak isteyen gece, uyanmak isteyen sabah duş almalıdır.
  • gece yatmadan duş alabilmem için, o gün tertemiz yatak takımını sermiş olmam lazım. takım eğer bir haftalık filansa, yatağın benden temiz olduğuna inanmıyorum (ha yatağa benden başka bir insan evladı girip çıkıyor mu, yok...). ama işte takıntılıyım, olmuyor.
    bir de diyorum "geceden yıkansam, sabaha terlerim, kafamın orasına burasına salya bulaştırırım. mis gibi duş sabahı görmeden telef olur"
    bir de benim için dışarı temiz çıkmak, yatağa temiz girmekten daha önemli. niye bilmiyorum tam, ama öyle. oysa tersi daha mantıklı geliyor kulağa. da işte n'aparsın, takıntı
  • normalde pazar günleri 2sini de yaptığım eylem.
  • geceden alınır rahat rahat uyunur, sabahta zaman kaybetmemiş olunur. sağlıklı huzurlu günler
  • günde 2 kere duş alan şahsımı çok da etkilemeyen ikilem. sabah duş alınır güne fişek gibi başlanır. gece yatmadan bir daha alınır ve yatağa keşkül gibi girilir.
  • bu iki seçenek arasından birini tercih etmek zorunda kalmak büyük bir sorundur benim için.
    öncelikle burada aslında banyo yapmaktan bahsediyorum ben.
    sabah duş almanın artıları: kendine gelemeyen bünyeyi zımba gibi yapar.*
    mis gibi temiz temiz giyinir çıkarsınız.
    eksileri: duş alıp hemen dışarı çıkmak, ne kadar iyice kurulansanız da çabuk hastalanmanıza neden olabilir, özellikle de kış aylarında.*
    kuru ve kabarık saçlara sahipseniz duştan sonra saç kurutmak saça büyük ölçüde zarar veriyor, saçın iyice kurumasına neden oluyor. zararını geçtim eğer benimki gibi inatçıysa bir de saçlarınız, şekil almıyor. iyice kabarıyor. bonus bir şekilde dolanıyorsunuz bütün gün ortalıkta.

geceden duş almanın artıları: kesinlikle zaman sıkıntısı olmadan rahat rahat bir duş keyfi yaşıyorsunuz.
    e tabi vücut sıcak suyu yeyince de iyice mayışıyor ve mışıl mışıl da uyuyorsunuz. mis gibi.
    bir de benim gibi kuru, kabarık ve dalgalı saçlara sahip olanlar için bir avantajı daha var. duştan çıktıktan sonra saçı kurutmadan havluyla sadece nemini alıp uyursanız sabaha saçlarınız hem kabarmamış oluyor hem de bukleleri daha belirgin. ve daha kolay şekil alıyor.
    eksileri: özellikle yaz aylarında gece terlemesi söz konusu olduğu için sabaha tekrar pis hissediyorsunuz kendinizi.
    zaten ben banyodan sonra hemen dışarı çıkarken giyeceğim kıyafetleri giymeliyim ki temiz olduğumu hissedeyim.

bu karşılaştırmada çok kararsız kalıyorum ben. saçlarımın düzgün görünmesi mi yoksa temiz hissetmek mi?
    genelde temiz hissetmek galip geliyor benim için.
    bak şu an bir fikir geldi aklıma. bundan sonra saçımı geceden yıkayıp sabah da vücudumu yıkayacağım. allah'ım çok zekiyim.

14 yaşında olduğumu ve arkadaşlarımın bana einstein dediğini söylemiş miydim?