şükela:  tümü | bugün
  • uçsuz bucaksız kır çiçekleri ile kaplı bir cennet bahçesinin o mis kokulu rüzgarlarının tene her dokunuşunda, içten içe beliren yaşama sıkıca ve gülen gözler ile tutunma hissini insanın yüreğine işleyen, her bir gün yanı başında uyanıp gözlerine gözlerin usulca attığı bakışlar eşliğinde mutluluğun tıka basa doldurduğu bir güne sevgi ile ve içten gelen arzu ile merhaba deyişlere insanı savuracak sevgilidir.

    gül gibidir. gülen gözleri ile güldürür. sevgi sözleri ile alır sizi sizden ve onun varlığı aşktan da öte sevginin bir kanıtıdır. bir düş görmek gibidir onunla geçirilen her an. her an onunla bitmesi istenmeyen aşk filmlerinin tadında akar gider. kalbe varır sonra yürüyüşler kol kola. huzur kaplamıştır havayı. mevsimlerden yazdır. kış bile olsa o varsa yazdır her mevsim onunla.

    alıp gitmeler gibi başı, onu alıp gitmeler gibidir bir oradan bir buraya. yazlardan baharlara geçmeler, kışlardan sonbahara akmalar gibidir. güneş gibidir önce. kavurur içi gözlerinin. dokunuşları suya hasret toprak gibi şenlendirir teni. öpmeye görsün kanatlanır dudaklar ve tutabilene aşk olsun. aşk olur, gelir girer dünyasına, çıkışları olmayan bir sokakta yalnızlığa hasret vazolar gibidir, susuz ve sensiz.

    uzanıp tutuversem. başucuma koyup öpüversem. onunla sonsuza dek ölüversem. her günün sabahında doğan güneş gibi her günün sabahında onunla doğuversem.

    geceler karanlıksızdır onunla. kışlar üşütmez o varken kollarda. ay hiç batmaz hep gerdanındadır sevgilinin. sevgili yürekte yaşadıkça sabah güneşi hiç akşama varmaz. kalır sevgilinin bakışlarında her sabah yatağımda.
  • sabah sabah alev alev yanan bir abladır. üstüne tırmanacağı kalın, damarlı, iri bir sik bulamazsa infilak edebilir.