şükela:  tümü | bugün
  • "gününü nasıl böyle enerjik ve verimli geçiriyorsun?" sorularına verdiğim cevabı içeren aktivite.

ben de eskiden sizin gibi "5 dakika daha" diyerek snooze'un dibine vuran bir insandım.
    18 ayrı alarm kurar, yine de istediğim saatte uyanamazdım. üstüne üstlük ölü gibi uyanır, öğleden sonraları uykum gelirdi.

neyse, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sabahları ilk iş kahve içmeye başladım, bir süre sonra da 5 km koşu ekledim bu ritüele.

artık 5.30'da zımba gibi uyanabiliyorum.
    zaman ayarlı kahve makinam ile saat 5.35'te kahvem hazır oluyor.
    brezilya'dan getirdiğim kahve çekirdekleri ile iki defa çekilerek hazırlanmış ristretto'm bana güç katıyor.

koşu bandında geçirdiğim süre içinde de gece boyunca borsalarda yaşanan son gelişmeleri takip ediyor, e-maillerimi düzenliyor ve atılması gereken e-mail'leri çoktan atmış oluyorum.
    kalan vaktimde, whatsapp gruplarına birkaç selfie'mi yolluyor ve hala yatakta olanları uyanmaya çağırıyorum:)

buraya kadar okuyup sinirinizden çatlamadıysanız rahatlayın.
    dibine kadar snooze kullanıyorum, sabah sanki yataktan kalkan ben değilim bir beton kütlesi.
    hani sanki 316g gücünde bir yerçekimine maruz kalıyorum.

yok öyle bir dünya.
  • sen bildigin newyorker bir hayat tarzi anlatmissin bize... bizim senin tarzindan tek farkimiz, kahveyi kosu donusunde 2. cadde uzerindeki iciyor olmamiz.
  • sabah spor yapip ardindan kahve icerek ise giden gruba dahildim son 3 yildir. sehir degistirince park yalan oldu tabiki. yataktan cikana kadar zorluyor ama sonrasi nese, mutluluk, enerji. aksamlarin size kalmasi da cabasi.
  • bir bayburter olarak (bkz: o işler öyle olmuyor usta) diyorum... i <3 bayburt...
  • #56350617 nolu entry sahibi mesaj faturasını ödemediği için kapatmışlar ondan mütevellit kulağına espresso diye fısıldayıp şafak alıyorum kendisinden...
  • heyt bea dedirtir.
  • 2 dakika önce uyandım, bu entry tuvalette gözlerim kapalı sıçarken yazılmıştır. kıskanılacak şey değildir. uykum var lan

ekmek parası spor
  • yürüüü beah rocky misin mübarek... dedirtir
  • tam olarak şuan içinde bulunduğum süreçtir. benim bu programımı duyanlar "biz çalışıyoruz aslan" felan diyorlar. bende spordan sonra evin önünde halay çekmiyorum. saat beş buçukta kalkıp, sporuma gidiyorum ve kendi işim olmasına rağmen her gün en geç saat sekizde ofiste oluyorum. insan için en verimli saatler sabah saatleridir.