6 entry daha
  • suan yapmakta oldugum eylem. sabah 5' te kalktim sozluk. ama ne yazikki gelin gorun ki tutunamadim
  • gece çalıştıklarına cila çekmektir.
  • sinava psikolojik etkisi disinda bir etkisi olmaz. tam bir placebo aktivite.
  • bir lahza önce 2013'ün kimya sorularını çözüp 2014 kimya soruları hakkında bilgi sahibi oluyum diye yaptığım eylem.yaa acıyın işte halimize... #sınavkalksın
  • eğer sınav öncesi yapılıyorsa muhakkak katkısı olacaktır. öğrencilik yıllarımdaki başarımı borçlu olduğum eylem.
  • zararlıdır. sabah kalkıp ders çalışılır mı. sınav günüyse bi de aman diyim. hem uyku hiç olur, hem çalışma verimsiz olur. uykusuz kalıp ders çalışılırken bi taraftan da entryler arasında dolaşılıyorsa, yapılması elzem tek şey vurup kafayı yatmak.
  • zitsen yapmayacağım eylemdir. o saatte 1 sayfa okusam telafisi için 10 saat uyumam gerekir. asla yapmadım ve yapamam.
  • sabah kalkıp ders çalışmak yoktur , sabah kalkıp ders çalışırım diye alarm kurup onu erteleyerek uyumak vardır.
  • bütün okul hayatım boyunca yaptığım ama pek faydasını görmediğim didinme. çalışmayı son ana bırakmanın uykusuz hali. hala da bir işi bitirmek için son ana kadar -müsaitsem bile- bekleme mirasını bırakmıştır.

ders çalışan kişi ben olsam ve önerileri okusam uygulayamayacağım için; şöyle çalışın, böyle dinlenin gibi bir önerim yok. okul döneminde yorgunluk çok koymuyor. kendinizi nasıl rahat hissedecekseniz öyle olacak.

lisedeysen öğrenip öğrenmediğin önemli ama üniversitedeysen ve meslek olarak yapmayacağın bir bölümde okuyorsan, geçer not alıp alamayacağın önemli oluyor. ancak, meslek olarak yapacaksan o zaman o çalışmayı neden son ana sıkıştırdığın sorusu geliyor aklıma. "bunları keşke üniversitedeyken sorsaydım kendime" diye düşünüyorum ama su akmaya niyetliyse akacak mecra buluyor.

sonuç: sabah kalkacaksanız öğrenmek için değil gözden geçirmek için kalkın. o saate kadar öğrenilmemişse o saatte zaten öğrenilmez. ama güzel tarafı; son anda bakılan notların (gözden geçirirken uyunmuyorsa) akılda kalması. en azından "sallamaya" zemin oluyor.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap