şükela:  tümü | bugün
  • bir idea, fenomen, efsane.

peki duraktaki otobüsün kapısından bedeni içeri sokmaya çalışırken ayaktaki yolcu*dan zar zor seçilebilen oturmuş olan bu yolcular nereden gelmekte ve nereden binmektedirler? hangi güzel semtin hangi temiz insanlarıdır ki oturarak sabahın şu vakti işlerine/okullarına/evlerine gidebilmektedirler?
    (bkz: kim ulan bunlar?!)
  • evim metroya çok uzak değil ama otobüse binmem gerekiyor. iki otıbüs var birisi dolanıyor ama oturuyorum diğeri dolanmıyor ama tıklım tıkış geldiği için diğerini tercih ediyorum. şimdi dolu gelene binmeye karar versem beni stres sarıyor . binebilecek miyim? hadi bindim diyelim zar zor tutunabilecek miyim? hadi tutundum bi sıkıntı olmadan gidebilecek miyim? bütün bunları düşünüp gerileceğime oh kalkıyorum erkenden mis gibi biniyorum otobüse dolana dolana gidiyorum. neyse ki benim seçme şansım var. olmayanlarada allah sabır versin. oturmak önemli
  • şu an yaptığım eylem. otobüse 5. durağından biniyorum. kırk yılın başı oturacak yer buluyorum.
  • alanya kestel'den oba'ya giderken mümkündür.
  • hele de bir istanbullu için kıymeti pek bilinesi nadide bir andır.
  • hergün yaptığım olay...

anadolu da bir il merkezinde yaşıyorum ve neredeyse hergün oturarak gidip geliyorum.

size tavsiyem bir an önce kurtulun istanbul'dan

çocukluğum,gençliğim istanbul'da geçti ve ailem hala orada.otobüs ve trafik çilesini en iyi bilenlerdenim.