• aynı zamanda, alışveriş yaptığı yerde kasiyere teşekkür ediyordur; yolda yürürken yanlışlıkla çarptığı insandan özür diyordur -o kişi hiç sallamadan yürüyüp gitse bile- ; kafede, restoranda garsona teşekkür ediyordur. kısacası, karşısındakinin insan olduğunun farkındadır. düşüncelidir ve pozitif enerji yayar.
  • günün herhangi bir saatinde otobüse binip şoföre "hayırlı işler," diyen insan kadar embesil olan insan.
  • sabah otobüse binerken şoföre günaydın diyen insandan daha çok metrobüste her durakta "iyi akşamlar" diye bağıran şoför beni şaşırtmıştı. etrafta kamera aradım resmen ama göremedim.
  • (bkz: #25841004)
  • muhteşem biri. dolmuş şöförü "kızılay'da inecek var mı?" diye sorduğunda heyecanla "ben ben" diye parmak kaldıran insanla aynı kişi bu, samimi söylüyorum, sözlerime inanılsın.
  • benim bu. inerken de otobüs ise iyigünler, minibüs ise teşekkürler derim. istemsizce yaparım bunu. ama ben sürekli zaten iyigünler teşekkürler diye dolanırım ortalıkta. alışkanlık olsa gerek. staja giderken aylarca aynı servise binip şöföre günaydın demeyen insanları da gördüm. kınadım.
  • oldukça rastlanan bir durum. polislerin veya toplu taşımayı ücretsiz kullanan diğer kişilerin söyleme ihtimali daha fazla.
    ancak polisler dışında da,sıkışan trafikte sınırları aşıp akbil muhtarı iett söforleriyle konuşabilenler var.
    koskoca iett şoförü sıkışan altunizade trafiğinde, tüm heybetini bi yana bırakıp sohbete daldı bugün; bakınız şöyle:
    " bu istanbul'da babaların işi zor. onlar çalışıyor, kadınlar-çocuklar geziyor.
    zaten gezmeye bir yer kalmamış bu trafikte.bi de öğrenciye güzel.kültürün beşiği burası.."
    kültür beşiğini gezemiyor madem bu öğrenci trafik nedeniyle, neden gelsin şoförabi? biz geziyoruz gayet,orda yanlışın var. dediğin gibi babalar gezemiyor, git kendi başını ye.
  • büyük şehirlerde "günaydın", küçük şehirlerde ise "selamun aleykum" şeklinde eyleme dönüştüğü tarafımdan gözlemlenmiştir.
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap