şükela:  tümü | bugün
  • mendebur insanlar, illet diyaloglar arasında güne neşeli başlamayı sağlayan bir radyo programı. ukteyi veren de yazmış ama okumayan kalmasın, 94.5 k-rock'ta sabah 7-10 arası yayınlanıyor. mesut ve ezgi diye çok gülen ve çok konuşan iki insan evladı sunuyor. ilk haftalarını "adını sen koy" ismiyle geçirdiler, kendilerine isim bulacak kişiye de tırnak makası vermeyi planladılar. daha sonra kendilerinden alınan bilgiye göre 1 milyoncudan üç taksitle almışlar tırnak makasını, biraz kullanmışlar.

programın bir web sitesi yok. böyle psikopata bağlayıp "mutlaka ulaşacam onlaraaaa!" diyen olursa k-rock'a mail gönderebilir veya maslak'taki giz2000 plaza'nın önünde bekleyip binadan çıkan herkese sabah problemi çıkarabilir. bir de mesut kişisinin perşembe akşamları taksim'de bir yerde stand-up şeysi varmış. sanırsam alpay erdem'den önce sahne alıyor.

mendebur insanlar, illet diyaloglar olayı da şudur:

sabah kalkınca;
    - günaydın.
    - asıl sana günaydın! uyuduğum mu var benim ne günaydını?!

işe giderken;
    - şuradan bir kişi uzatır mısınız?
    - kalk kendin uzat! uşağın var sanki!

iş yerinde;
    - n'aber? bugün geç kaldın biraz?
    - sana ne?! hayır, sana ne?!

işteee, bunlarla canınızı sıkmayın, sabah problemleriyle yaşamayı bu programla öğrenin.
  • neden daha once denk gelmedim ki dedirten eglenceli bir sabah programi.
  • hafta içi her gün 2 saatlik bölümünü dinleme şansına sahip olduğum eğlenceli program. tamamını dinlemek isterdim aslında ama modern istanbul trafiği daha fazlasına izin vermiyor maalesef zira 2 saat gibi kısa bir sürede işyerime ulaşıp radyoyu kapatmak zorunda kalıyorum. bazen bir yol çalışması oluyor ve en az yarım saatlik bir bonus geliyor belediyeden, bu da beni çok mutlu ediyor. teşekkürlerimi iletiyim burdan.
    ezgi ve mesut sunuyor programı. programın dinleyiciye samimi gelmesi için bu arkadaşlar ya çok uğraşıyorlar ya da hiç uğraşmayıp gerçekten de bir cafede oturmuş konuşur gibi program yapıyorlar. sanırım ikincisi geçerli, gerçekten de program süresi boyunca doğallığından hiçbir şey kaybetmiyor ikisi de.
    umarım uzun soluklu bir program olur. bu şekilde devam ederlerse öyle de olacak gibi görünüyor.
  • tam bir iş insanı oldum son 3 haftadır, işe gidip gelirken ipodu bi kenara bırakıp cep telefonumun radyosunu dinliyorum artık. akşamları ayça şeni dinlerken, sabahları kayıtlı radyo istasyonlarından k-rocka takılayım dedim. ilk karşıma bööle kikirik bi hatunla, sürekli espri yapmaya çalışan bi çocuk çıktı. "programımızın adı ne olsun" diye dinleyicilere soruyorlardı - meğerse ilk programlarıymış- ne bu ya çok klişe deyip sinir olup diğer kanallara baktım ama bişey yakalayamayıp kendilerine döndüm. dönüş o dönüş, git gide alıştım git gide keyifli bulmaya başladım, çok doğallar, çok rahatlar. beklenmedik şeylerle insanı koparabiliyorlar zaman zaman.

mesut'un entelektüel olma çabalarından ezgi'nin(moralitemi hatırlatıyor bana nedense jashdkj) yanlış yakalarken hinliğine, yayını basan mürüvvet'ten eskiler alıyorum eskici bölümüne, problem çözen ursuladan jinglelarına kadar herşeyini sevdim ben bu programın. sokakta aptal aptal gülerken yakalıyorum kendimi. moralim bozuk kalsın istiyorsam ve uyanmak istemiyorsam açmıyorum programı bi 15-20 dakka ama sonra dayanamayıp geri dönüyorum. sonuç olarak tebrik ediyorum kardeşim. (sona doğru bağlayamayıp uğurkan erez halini aldım kusura bakmayın jashdjkashkjah)
  • dinlemeyip kacirdigimi zaman uzuldugumu farkettigim program. (bkz: bu iste bir gariplik var)
  • her sabah güzel bir duygu birakan program. bazen fazla konussalarda, müzigi geri plana atsalar da, güzel bir program* .
  • bayğan arkadaşın konuşmaktan çok güldüğü sabah programı..bazen gerçekten sinir bozuyor, her şeye gülünmez ki efenim, biraz ağır başlı olunur aaa..
  • başlarda mesut'un esprilerine güldüğümü sandığım, zaman geçtikçe aslında ezgi'nin kikirdemelerinin beni cezbettiğini farkettiğim program. kikir kikir.
  • mesut süre dinlerken gülmekten fenalık geçirenler adlı bir facebook grubuna vesile olmuş program. bir de hard rock hair metal çizgisinde mesutun güzel sesi ile söylediği bir şarkısı vardır bu programın ama sözlerini yazamıyorum da tam olmuyor*.
  • ezginin yapay ve zorlama, kulağı rahatsız eden gülme sesine katlanılırsa dinlenebilir bir programdır.