şükela:  tümü | bugün
  • bilindiği üzere sabah programlarında belirli günlerde kadrolu bir jimnastikçi eşliğinde kol bacak kaldırma hareketleri yapılır. hatta o gün programın sunucusu programa eşofmanlarla başlar. jimnastik faslı programın genelde başında olduğu için ilk reklam arasında eşofmanlarını spor bir kıyafetle değiştirir programı yapan kadın.

    bugüne kadar maalesef bir sabah programına katılmadığım için bilemeyeceğim ama büyük bir ihtimalle programdan önce stüdyoda ne kadar 100 kilo civarı kadın varsa onlar seçilir ve canlı yayında hep beraber jimnastik yapacakları, onların da bu aktiviteye katılmaları söylenir. onlar da hayatlarında spor namına kolunu kıpırdatmamış kişiler olmalarına rağmen sabah programlarındaki konuk seyirci profili gereği bu teklifi seve seve kabul ederler.

    neyse canlı yayın başlar. o da nesi! jimnastik yapmak için hiç te uygun olmayan bu kadınlar yetmiyormuş gibi bir de mahalli kıyafetler giymiş sabah programlarının olmazsa olmazı, programı yapan kişinin devamlı atıştığı yardımcı da hareketler yapmaktadır. başında yazma, ayağında şalvarla emekleme pozisyonunda ayağını kaldırıp kaldırıp indirir. işin kötüsü komik olduğunu sanar.

    program başlamadan önce seçilen kadınlarsa suratlarında sürekli bir gülümsemeyle gösterilen hareketleri gerçekten yapmaya çalışırlar. ama geç kalınmıştır artık. hareketleri yapamamanın verdiği üzüntü ve teklifi kabul etmenin verdiği pişmanlıkla bir an önce bu eziyetin bitmesini isterler.
  • (bkz: sabah sporu)
  • amerikan filmlerinde filmin icindeki televizyonda gorulen kucuk orospucuk kadinlardir bunlar. genelde 17 yas civarindadirlar. televizyonun kumandasini alip cizgi film degistirmek isteyen kucuk kizkardeslerini dovmeye kalktiklari gorulmustur. (bkz: leon)
  • annemin, bunlari izleyerek zayifladigini sanmasina sebep kadinlar; bir saat izliyor, "sabah sporumu yaptim ben" diyor.