şükela:  tümü | bugün
  • kitap okuma eyleminin gerceklestirilecegi zaman, bir tarifeye baglanmadigindan ve gün dogumu ya da batimiyla herhangi bir baglantisi olmadigindan, günün diger saatlerinde gerceklestirileninden pek bir farki olmayan eylem... *
  • yatağın sıcaklığını terk etmeden, başucunda ulaşılabilir mesafede bulunan kitabı alarak okumak. bir süre okuduktan sonra tekrar uykuya dalınması durumunda kitabın pekiştirilmesini* kolaylaştıran sabah şekerlemesi öncesi aktivite.
  • gece uyumadan önce okuduğunuz kitaba, sıcak yatağınızı terketmeden uzanıveririsiniz. birazcık okuyunca sanki arada hiç uyumamışsınız duygusuna kapılırsınız. bir yere gitme zorunluluğu olmadığı zamanlarda, tuvalet, yemek ihtiyaçları dışında yataktan hiç çıkmayıp oradan akşam televizyonunun karşısındaki kanapeye transfer olabilirsiniz. sıra görüntülerle beyni uyuşturmaya gelmiştir, e harfler de bayar bir süre sonra.
  • yapmaktan cok zevk aldigim bir eylemdir..uykulu uykulu gozlerle okudugum kitaba baslamak..gozumu acar acmaz sabahin ilk saatlerinde gunume kitabimla baslamak bana super zevk verir...hatat okuduklarimi daha da iyi anlarim..
  • nedense hava kapalıysa veya yağmur yağıyorsa yapması daha hoş olan faaliyet. ayrıca aynı ortamda pıleysıteyşın da oynanabilir, güzel bir film seyredilebilir. hatta eleman bulursanız küçük bir basket maçı çevirmek de çok eğlenceli olabilir. burda önemli olan sabah saatleri olması. sakin ve serin bir hava. yağmur opsiyonel.
  • kitap okumak için sevdiğim zamandır sabahın erken saatleri. uyanır uyanmaz çayımı, kahvemi alıp henüz gün içinde karşılacağım ve beynimi yoracak gereksiz tüm uyarıcılar harekete geçmeden depoladığım enerjidir.
  • sabah namazı kılmak gibi görüyorum
    valla on kat sevap yazılmalıdır dediğim harekettir.
    bu isteği kaybedeli çok oldu.
    yapanlardan allah razı olsun dünya onlar üzerine dönüyor.
    'benim aklım, benim dünyam ennn şahanedir!' diyen
    diğer dünyalara kör olup; insanları yok sayıp küçümseyen
    son 16 yılın mikrobuna bulaşmamıştır, aşmıştır.
    çok olsunlar çoğalsınlar inşallah , çay kahveleri ben getiririm
    amiin.