şükela:  tümü | bugün
  • benim mecburiyetten yaptığım olay.

sabahın 11'de gömüyorum arkadaş kuşbaşılı kaşarlıyı. napim dışarı çıkmak zor geliyor, 2 yumurta kır desen yok, yemeksepeti'nde de bi pideciler açık. çorba getirenimiz yok, kahvaltıya çağıran yok. gömül bakalım pide'ye.
  • konyalılar için gayet normal olan davranış.

mikrodalga veya tavada ısıtılıp kahvaltı sofrasına konulduğuna defalarca şahit oldum.

bknz=> bir konyalıyı kızdırma yöntemi olarak etliekmeğe pide demek .p .d
  • kaşarlı sını kahvaltı da götürmek gayet uygundur . hatta bazı sefa pezevenklerinin işi kahvaltıda kaşarlı sucuklu pide gömmeye kadar götürdükleri rivayet edilir.

ha bi fırından yeni çıkmış simit - peynir midir. aslaaaaaaaa.
  • ödemiş'te tengül denen, ödemiş pidesi yenilmektedir. ödemiş civarındaki otların yumurta ile karıştırılması ve pişirildikten sonra üzerine soğuk rendelenmiş ödemiş tulumu ile servis edilmektedir. yanında kurutulmuş çok acı biber ve buz gibi ayran güzei gider.

(bkz: tengül)
  • dün gece beni hastanelik eden olay. çok da yemedim aslında ama sabah sabah yiyince dokundu sanırım. hata bende ki millete uyup iş yapıyorum. kendi standartlarımı bozmamam lazım yoksa bünyem ters tepki veriyor. millet de aynı şeyi yedi ama kimsede bir şey yok. başka bir şeyden mi oldu desem o da değil, sonrasında bir şey yemedim.

akşama doğru belliydi zaten de ben biraz inatçıyımdır. durumu kabul etmek istemiyorum çünkü sevmiyorum hastaneleri. öyle takılıyorum, dizi izliyorum, giri yazıyorum falan. gece saat 1 oldu, hepten kötü oldum. ateşim var, midem bulanıyor. bir yandan da azer bülbül gibi titremeye başlayınca hah bu sefer ölüyorum herhalde dedim. biraz daha inat etseydim besin zehirlenmesinden ölen ilk kişi olabilirdim.

eve geldim yatıyorum sabahtan beri. sıkıntıdan kendimi kesecek seviyeye gelmeme ortalama iki saat kaldı. sıkılıyorum allahım!!! böyle aynı yerde oturmak veya yatmak zorunda kalmaktan çok sıkılıyorum. tutsak psikolojisine giriyorum. başlığı görünce kahkaha attım. en azından bir on dakika oyaladı beni, bu bile bir şeydir. şimdi de sıkıntıdan öleceğim gerçi ya neyse.

sabah sabah bünyeniz kaldırmıyorsa yemeyin annem. sonra çok kötü oluyor. zehirlenmesiz hayat çok çok güzel. sağlığınızın kıymetini bilin. kötü bir şey olunca annem sağlık tesellisi yapardı da ikna olmazdım. haklıymış kadın.
  • memlekette çok yapardık bunu.. nedeni de şudur: önceki akşam akrabalarla birlikte yemek için fazlaca pide siparişi verilir hatta kurban bayramı zamanları ise kıyma evde hazırlanıp pideciye verilir. evde ayran ve salata hazırlanır ve gelen pideler afiyetle yenir. mutlaka fazla pide kalır ve o kalan pideler ertesi gün kahvaltı eşliğinde sobanın üstünde veya tavada azıcık ısıtılıp afiyetle yenir...
  • cenaze evlerinin sabahıdır o sabah.
  • samsun'da pazar günlerinin vazgeçilmezidir.