şükela:  tümü | bugün
  • soğuk kış aylarında uyku sırasında vücut ısısının da düşmesiyle gelen bir üşüme, sabahları yataktan çıkmamak için güzel bir nedendir.
  • ankarada sezonu başlamıştır.
  • sabah ereksiyonuyla tezat oluşturan bir vücut durumu. gerçi doğru bir kullanımla vücut ısısı normale getirilebilir ama bu da sadece erkekler için geçerli olur. kadınlar için bir çözümüm yok maalesef, gelmeyin üstüme!
  • sabahlayanlar icin 3-4 gibi gelir, sicak icecek ile bertaraf edilir.
  • bu sabah hissettiğimdir... yataktan kalktım üşüdüm, gözlerimi açmadan duş aldım üşüdüm, duştan çıktım üşüdüm, peştemali kirliye atıp bornozu giydim ısınır gibi oldummm olmadımmm üşüdüm... ama sevdim... üşümeyi severim ben, sonunda hasta olmamak şartıyla... nefret ederim çünkü nezleden, gripten... seveni var mı ki demeyin. var... akla ziyan bir arkadaş grip olsamda sigara içsem, çok seviyorum burnum tıkalıyken sigara içmeyi demiştir. hasssssssııtterrrereee dedim valla dedi... halbuki o zamanlarda sigara içmek bana kendimi bok gibi hissettirir, sigaranın tadı ilaç gibidir. ilaç içmeyi de hiç sevmem... hastaneleri de sevmem... tamam bak bunu seven yoktur inanırım...
  • güneş doğmadan evvelki 1-2 saat (güneş doğunca da sürer biraz) hava sicakligi günün en alt seviyesini görür. çoğu bolgede çiğ düşer bu saatlerde. işte bu yüzden çok üşünür o saatlerde. uyumasaniz dahi üşüyebilirsiniz.
  • yanında sevdicek varsa, buğulu bir kış sabahı sendromuna dönüşen, bilerek tekrarlanası, güne mutlu uyanma sebebi.
  • üşümenin en tatlı hali. yatakta sağa sola yuvarlanarak sürtünme kuvveti ile vücut ısısını normale döndürmek mümkün.
  • sabah ayazı çarpması. insanı kendine getirir.
  • hasta olmanıza sebep olacak üşümedir. bunu yeni mevsim ile hissedenlerin yüzde 12,34'ü soğuk algınlığına yakalanmakta veya direkten dönmektedir.