şükela:  tümü | bugün
  • görülen rüya veya uykuyla uyanıklık arasında sözcüklerle düşünülen bir olay sebebiyle uyanıldığında bir şarkının veya melodinin iç sesten söyleniyor olması.(bkz: içten sesler korosu)(bkz: kafadan sesler korosu)
  • bilinç altının mı üstünün mü her ne zikimse sebebiyet verdiği, sabahın kör karanlığında dilinize dolanan şarkılardır. genelde işe giderken yolda söylediğinizin farkına varırsınız:

-form ye form da kal basit.. ha ne hö?(yatmadan önce izlenen son reklam)
  • agza yapisip butun gun tekrar etmenize neden olup sizi delirten sarkilar butunu.

bugun itibari ile; mavi sakal - kan kokusu agzima pelesenk olmus* durumdadir.
  • uyanır uyanmaz insanın aklına sebebsizce gelip fonda çalan daha sonra anlamsızca dudaklara takılan ve kurtulmak için uğraşılan, beyhude çabalanan beklenmedik beyin misafirleridir...

okul vakti

sabah oldu, gün doğdu
    artık uyan geç oldu
    güneş çıktı ufuk açtı
    okul vakti yaklaştı

sütçü köşeyi döndü
    bütün lambalar söndü
    karanlıklar uzaklaştı
    okul vakti yaklaştı

sürü gitti ovaya
    kuşlar uçtu havaya
    uykunun da tadı kaçtı
    okul vakti yaklaştı
  • cep telefonumun alarm melodisi olduğundan mıdır bilinmez steve miller band - serenade
  • attilla taş- ham çökelek
    gece radyo açık kalmış ve sanırım onca şarkıdan kala kala aklımda bu kalmış,
  • korkarım kafada uyanmadan evvel çalmaya başlayan, beyninizin içinde radyo yayını yapılıyormuş hissi uyandıran, gün boyu zaman zaman kendini hatırlatan şarkılar, asıl enteresan olanı eşinizin de aynı şarkıyı duyduğunu söylemesidir ki aklınıza bin türlü şey geliverir,
  • igrenc birsey dir bu .alakasiz , asla dinlemediginiz sarkilar bilincaltiniza nasil yerlestigini anlayamadiginiz gibi sabah o sarkilarla uyanilmasi ayri iskencedir .beyninizden korkarsiniz .. bunu beyinde ki sabah radyosu olarak nitelendirmeniz mumkundur .her sabah sik sik yasadigim ve anlam veremedigim durumdur

-dalya basinda 2 kiz yanyana
    -uyandim sabah ile gozyasim sile sile
    -bravo masallah bravo masallah *
    -daha gunes dogmadan ot horozum ot sen yine
    - kapina kirmizi bir gul biraktim
  • bağırarak söylendiğinde ev sakinlerinin küfürlerine maruz kalmanıza sebep olan şarkılardır.

llg: gel kaaatııll bizee gir aramııızaa bir fırça bir maacuun tam iki dakikaaa!!!
    kardeş: ben o fırçayı şimdiiii....

llg: bu benim önüüüm önüüüm önüüüm ve bu da sırtııım sırtııım sırtıııım bu benim önüüüüüm bu sırtııım önüüüm sırtııım önüm sırtııııım....
    baba: kapatın şu televizyonun sesini sabah sabaaaah !
    kardeş: baba o senin büyük kızın, televizyon diil, ama ben kapatıcam birazdan sen merak etme!
  • sabah ereksiyonuyla beraber, ereksiyona ithafen

sabah erken kalkar
    pijamadan sarkar
    herkes ondan korkar
    al sana osmancık....