şükela:  tümü | bugün soru sor
  • biyolojik saate göre ‘04.00’da stres hormonundan enerji kazanılır. enfarktüslerin görülme oranı 04.00 – 06.00 arasında özellikle fazlalaşır. çünkü tansiyon oldukça fazla yükselir, kalp damarları çabuk gerilir.’ olarak geçiyor ama fark ettiğime göre 4’te bir şeyler oluyor.

yaratıcılık, ilginç fikirler, gündüz akla gelmeyenler, fark edilmeyenler 4’te jeton gibi düşüyor.
  • işsizlik alametlerindendir. işsiz dönemlerimde sabah 4.30 5 arası yatardım. sürekli düşün düşün boktur işin seansının sonu genelde 4 olurdu sabaha karşı benim için. sonra da koy götüne gitsin deyim devaminda bir sigara içip yatardım.

özetle işsiz adam eğlencesidir. işi gücü olan tip o saatte tertemiz deliksiz bir uyku çekiyor olur.
  • kısmen doğru olduğunu düşündüğüm önerme deneme türevi bir yazı yada şiir yazarken tıkandığımda genelde bu tıkanıklığı açacak düşünce tam uykuya dalacağım anlarda aklıma gelir. bu zamanlarda 04.00 ve 05.00 arasına denk geliyor.
  • koyunları 7'şer 7'şer sayabilmekten başka işe yaramayacak zeka aktivitesidir.