şükela:  tümü | bugün
  • çoğu kişide "herkese yağcılık yapıyor bu adam" gibi düşünceler uyandıran gazeteci-yazar!
    ancak -nedense- ben kendisinin, söylediklerine/yazdıklarına tüm ruhuyla inandığını düşünüyorum.
  • ismini her duyduğumda aklıma 12 bar blues ibaresini getiren şahıs.*
  • artık flash tv'de karşımıza çıkan tartıştırmacı.
  • sabahattin için ormanda onkibar gücünde derler
  • halen yeniçağ gazetesi'nde yazan ve art'de alternatif isimli bir program yapan gazeteci.
  • son yazisiyla fena halde faka basmis olan kose yazari (!) :

http://www.aktifhaber.com/…ews_detail.php?id=155854

...

önkibar bugün köşesinde, “başbakan erdoğan'ın dosya fırlattığı bir mgk toplantısından” bahsediyor. önkibar “ilhami paşa'nın katıldığı o toplantı, emekliliği geldiği için onun son toplantısı” vurgusunu yaptıktan sonra, erdoğan ve erdil arasında yaşanan bir olayı anlatıyor. oramiral erdil, son toplantısında akp'nin irticai faaliyetleri üzerine uzun uzun konuşuyor ve başbakan erdoğan'da çok kızarak ayağı fırlıyor ve erdil'in önüne bir dosya fırlatıp, “sen bırak onları da bu yolsuzluklarının hesabını ver...” diyor.
    ...

ancak ortada skandal bir bilgi yanılgısı var. çünkü oramiral ilhami erdil ile başbakan erdoğan aynı mgk'ya hiç katılmadılar. çünkü 18. deniz kuvvetleri komutanı oramiral ilhami erdil 24.08.2001 tarihinde emekli oldu. ve o tarihte ne seçimler yapılmış ne akp iktidara gelmiş ne de erdoğan başbakan olmuştu. ve erdoğan ilk mgk'sına iki yıl sonra mart 2003'te katıldı. işin ironik tarafı ise sebahattin önkibar'ın yazısının ikinci bölümünde hadi özışık'ı yalan ve çelişkili haber yazmakla suçlamasıydı.
  • dun kosesinde yazdigi yalan haber sebebiyle akp eski milletvekili turhan comez'i suclamis; ancak, turhan comez kendisini yalanlamistir:

http://www.internethaber.com/…_detail.php?id=128453

önkibar: turhan çömez beni kandirdi
    iyibilgi sitesinden ömer çakkal'a konuşan önkibar kendisini turhan çömez'in yanılttığını söyledi ve çömez'e güvenerek bilgiyi araştırmaması nedeniyle bu hataya düştüğünü anlattı.olayın ardından çömez'i arayarak üzüntüsünü dile getirdiğini de söyleyen önkibar, çömez'in hala böyle bir olay yaşandığı konusunda ısrarcı olduğunu belirtiyor ve erdil olmasa bile başka bir paşa olduğunu söylediğini iddia ediyor.

çömez: olay hakkinda bilgim yok
    ak parti'nin bir önceki dönem balıkesir milletvekili olan, şu an partide bir görevi olmayan turhan çömez ise önkibar'ı yalanladı. çömez, "ben mgk toplantılarına katılmıyorum. o dönemde başbakan'ın yakınındaki bir isim de değildim" dedi. konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınan çömez, önkibar ile konuşup konuşmadığı ya da ne konuştuğu hakkında bilgi vermedi. çömez ısrarlar karşısında "olay hakkında hiçbir bilgim yok" demekle yetindi.
  • bugün itibariyla gözaltına alındığı haberi gelen gazeteci.

http://www.internethaber.com/…_detail.php?id=144133

iddiaya göre bir çete operasyonu sebebiyle gözaltına alınmış. asıl sebep şu an bilinmiyor.

kendisinin eski yazıları ise şuradan okunabilir:

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…icagyazarlar.php

bu arada kendisi yeniçağ gazetesi'nin göz altına alınan ikinci köşe yazarı.

diğeri ise (bkz: vedat yenerer)

düzeltme:

gözaltına alınmamış. 30 kasım 2007'de yazdığı "akp'den kamhi'ye peşkeş mi?" başlıklı yazısı ile ilgili iftelefonla davet edilerek ifadesine başvurulmuş. bu arada yukarıda bağlantısını verdiğim haber sitesi de önceki "gözaltına alındı" şeklindeki haber başlığını ve ifadesini değiştirmiş.

ifadesine başvurulmasına sebep olan yazısı ise şu:
    http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…tay.php?hit=3806

bu arada bu ifade vermesine sebep olan olayı ve sonrasını ertesi günkü 08.06.2008 tarihli şu yazısında ayrıntılı olarak anlatmış.
    http://www.yenicaggazetesi.com.tr/….php?hityaz=4045

yalnız yazıdan bir bölümü özellikle aktarmak sitedim:

"
    11 gazeteci için özel çalışma!

ifade davetini telefonla aldım ve üç gün içinde ifade vermeniz gerekiyor dendi, ben de ifadeyi verdim ve ayrıldım. öyle hakime şuna buna sevk edilmedim.
    bu, madalyonun bir tarafı..
    gelelim öbür yanına .
    bir hafta önceydi.
    adını açıklamamaya söz verdiğim akp içinden geçmişte yakın dostum olan etkili bir isim karşılaştığımda kulağıma şunları fısıldamıştı:
    - sabahattin, yukarılar yazdıklarından çok ama çok rahatsızlar... epey zamandır üstünde özel çalışma yapıyorlar. senin gibi 11 gazeteci için de özel çalışma var. haberin olsun... aldığın nefesi bile izliyorlar.
    dostuma teşekkür ettim ve şu karşılığı verdim:
    - haber verdiğin için teşekkür ederim. ben dünkü çocuk değilim. 20 yıldır ankara’da 6 ayrı büyük medya kurumunda ankara temsilciliği yapıyorum, dolayısı ile sistemi ve akp zirvelerinin hırsını ve de kural tanımazlıklarını iyi biliyorum. ama benim korkacak bir şeyim yok. çekinecek bir şeyim olsa her gün tayyip erdoğan ve ekibi için o ağır yazıları yazamam. tayyip bey ve etrafı bana her gün tazminat davaları açıyor. benim evim camdan olmadığı için evi camdan olanlara rahat taş atıyorum. bütün bunları yazabilmem korkacak bir şeyimin olmadığının delili değil mi?

imaj operasyonu

gelelim hadisenin yorumlanmasına:
    belli ki yaptığım bir haberden ifade alma olayını bile bu biçimde çarpıtarak sunulması benim için yapılan özel çalışmadan bir şey bulunamadığını gözler önüne seriyor. o özel çalışmayı yapanlar gizli olan ve içeriği hâlâ davaya bakan avukatlara bile verilmeyen bir konu ile alakalı olarak yalan haberler sızdırıyor ve imaj operasyonu yapıyor.
    tam bu noktada bütün akp muhalifi gazetecilere çağrı yapıyor ve özel konuşmalarına bile dikkat etmelerini salık veriyoruz. zira bize ulaşan bilgilere göre tıpkı bizim gibi onlar da soluklarına kadar izleniyorlar.
    bu arada dün bana o bilgiyi aktarana, benim için özel çalışma yapan ekibe takılmayacak şekilde mesaj gönderdim ve kendisine yakararak bana somut olarak aktardıklarını yayınlama iznini istedim... olur alamadım. tabii izni olmadan deşifre de hem mesleğe hem de kişiliğimize uymaz.

hadise budur efendim...
    bu gibi çelmelemeler bizi sindirmez, tersine daha da kamçılar.
    bundan böyle mesaimi iki katına çıkarıp akp faşizmini ve yaptıklarına daha bir nüfuz edeceğim.
    durmak yok, akp’ye dikilmeye devam.."
  • tgrt gunleri ile bugunleri karsilastirildiginda bir diger ahmet hakan denilebilir kendisine...
  • özel isim...