şükela:  tümü | bugün
 • sabah gazetesinin dahiyane başarısıdır. chp'nin sitesinden belgeler açılırken internet kasıyor, bu adamlar 148 sayfalık pdf dosyasından 2 görsel yaparak tüm belgelere yalan diyor. helal olsun.

  haram yiyen, tüyü bitmemiş yetimin hakkına göz diken, ülkenin kaynaklarını illegal olarak kendi zimmetine geçiren herkese ve bunları destekleyenlere hakkım zehir zıkkım olsun.

  1
  2
 • görselin tamamını paylaşsalar sender, receiver kısmından kim nereye göndermiş anlarlardı halbuki.
 • aman tanrım dedim
 • bugün gün içinde bir yazarın entry'si vardı. diyordu ki bütün akp seçmenini gerizekalı mı zannediyorsunuz? biz demiyoruz gerizekalı olduklarını. sizin gazeteleriniz size öyle davranıyor.

  tanım: sabah gazetesi tarafından paylaşılan ve bir kısım insanı salak yerine koymaya çalışan görseller bütünü.
 • hani belgeler sahteydi?
  demek ki belgeler sahte değil.
  sabah gazetesi de belgelerin sahte olmadıklarını onaylamış olmuyor mu?
  ikinci olarak;
  sabah demiş ki; bunlar iki türk bankasının yurt içinde yaptığı transferin swift nedeniyle yurtdışındaki aracı bankalara gidip geri dönmesi.
  yani diyorlar ki halk bankası , albarakaya dolar transferi yaparsa önce yurtdışındaki muhabir bankaya gönderir, oradan albarakanın muhabir bankasına para geçer, en son da albarakaya transfer olur.
  hadi diyelim ki bunu yedik.
  peki bellway limited'in halkbank'a ödediği "yurtdışından alınan finansal hizmet gelirleri" açıklamasıyla geçen para ne ayaktır?
  ulan swift nedir bilmeyen bir ton insan var türkiye'de, o yüzden swift yüzünden gitmiş gelmiş fasa fiso diyerek milletin zaten bu işlere aklı ermeyen kafasını iyice karıştırıp belgelerle ilgili gündemi düşürmeye çalışıyorsunuz.
  umarım ahiret gününe inanıyorsunuzdur, ve umarım boğazınızdan geçen her lokma haramın ahiret günü ne olacağını biliyorsunuzdur.
  ama ben diyorum ki bunlar ahiret gününe kalmasın, daha bu dünyada iken boğazınızdan geçen her lokma haram çoluk çocuğunuz da dahil hepinizin burnundan fitil fitil gelsin.
 • (bkz: yurt içi swift mucizesi)

  tanım: sözkonusu paçavradan beklenecek, orası burası kesilerek yamultulan görsellerle yapılan ucuz sahtekarlık.

  chp'nin bu kadar önemli ve kamuoyunu bilgilendirecek beigeleri kağnı gibi bir server'dan yayınlama saftorikliğinin sonucudur.