şükela:  tümü | bugün
  • iş/güç sahibi insanlardır işte.
  • tek bir günle anlaşılabilecek insanlardır da... gel bir gün takıl benle. ben öğretirim sana.
  • yalancı mutluluğu yaşayan insanlardır. sabahın altı buçuğunda kanımca olmam gereken yer yatağım ve sevgilimin yanıdır.
  • sabahın 04:45'inde kalkıp 05:30 servisine yetişen insanlardan hemen hemen 1 buçuk saat daha fazla uyuyan insandır. üstelik işe gitmek için de 80 km yol gitmiyordur belki.

şimdi böyle söyleyince pek acıklı durdum ama şanslıyım ki günde 8 saat çalışıyorum. tek kötü yanı insanların yola çıktığı saatte ben şehrin öbür ucunda işbaşı yapmış oluyorum.
  • birinci ihtimal, mesaiye başlamadan önce kendine biraz çeki düzen veren ve güzel bir kahvaltı yapmak isteyen biri olabilir.
    ikinci ihtimal, 45 dakika uzaklıkta bulunan bir iş yerinde çalışan biri olabilir.
    üçüncü ihtimal, asker olabilir, bot boya, traş ol, üst baş giyin, kahvaltı yap ve ictimaya geç kalma sakın modunda olabilir.
    dördüncü ihtimal, erken yatan ve o saatten sonra bir daha uyursa bir daha uyanamayacağım diye düşünen insan olabilir.
    beşinci ihtimal, eşi saat 7'de uyandığında kahvaltıyı hazır etmek ve hemencecik yiyip birlikte yola çıkmak isteyen bir eş olabilir.

daha da bulunur düşünülürse belki.
  • katkı-öğrenim kredisi borçlarını ödeyeyim diye kaldığı şehirden kilometrelerce uzaktaki köyde bir okulda ücretli öğretmenlik (!) için her gün yapılan şeydir.
  • sabahın altı buçuğunda kalkıp işe giden milyonlarca insan gören kişinin de muhtemelen dahil olduğu topluluktur.
  • ona onikiye kadar zıbaran bazı zibidilerin uyandıklarında tükettikleri hemen her şeyi bir şekilde hazır eden ucundan tutan vesile olan insanlardır.. yani demem o ki, gecenin köründe fırına çalışmaya gidenlerin çıkarttığı ekmeği yemeyin madem salak onlar..
  • aslında ne çok şeye gitmeyen insanlardır mesela gün ortasında evde kahve yapıp kitap okumaktan bile uzak insanlardır. mesela canı kadıköy'de ögle yemegi yemek isterken gidemeyen insanlardır. odada fleet foxes dinlemek isteyip de dinleyemeyen insanlardır. toplantı günlerinde kendini uzaydan düşmüş gibi hisseden insanlardır. şimdi bu zavallı insanlar akşamları konserlere vs çok fazla gidemeyen çünkü öteki gün saat altıda işe gitmesi gerektigini bilen insanlardır. bir de servisle giden zavallıcıklarsa kulaklarına ısrarla giren müzige, serdar ortaç düşşşştüysek kalkarız dahaaa ölmedikkkk ya gibi şarkılara imza atmış nice gereksiz isimlere, tahammül etmek zorunda olan sabırlı insanlardır. geceleri bir şişe şarap içmekten yoksun kalmış insanlardır. sanatla ilgilenen insanlarsa bunlar, sabah altıda kalkan insanların içinde en acınası olanlardır kendileri, tüm hayatlarının bir boka yaramadıgı hissine sık sık kapılabilirler. çünkü ne kadar geç de yatsalar en çok şey ürettikleri saatler kendilerine ait degildir. uyumaları ve erken kalkıp bir insan olmaları beklenir kendilerinden. yani işleri zordur. azıcık pavese okusun bu insanlar da kendilerine gelsinler.

(bkz: herhalde hanfendi ruh hastasıydı)