şükela:  tümü | bugün soru sor
  • alisinabilinir bisi..
    gunesin dogusunu colde seyretmekte ayri bi olay zaten.
  • saat 12 (a.m.)den onceki zaman dilimi
  • kastedilen chok chok sabahsa
    saat besh gibi yani
    o saatler biraz buruktur
    ama saat alti gibi yashamin yeni yeni canlandigi saatler
    chok daha dogal ve rahatlatici bence
    yediden sonra da tamamen sikinti
  • metin senturk'un hazirlayip sundugu sabah programi.

edit: aci ama gercektir ki bes sene oncesinde girilen entry gercek oldu.
  • tatil icin yolculuklara ba$lama zamanı, programların olmazsa olmazı. sabahın korunde kalkan insan ya iki vakte kadar uykuya dalacaktır ya da ilginc bir $ekilde tum gun uyumamak gibi fiziksel bir guc sergileyecektir. aynı anda kalkmak icin sozle$tiginiz birileri var ise dayanı$ma yapıp kalkmama ve uyumaya devam etmek icin en verimli gun dilimidir, farklı bir dayanı$ma ise durtukleme olup uyananlar uyuyanları uyandırsın kıvamındadır.
  • daha nazik olarak: (bkz: sabahın aması)
  • kör tuttuğunu siker özdeyişini her sabah bizzat gördüğüm zaman dilimi. her sabah kalkınca hiç sektirmiyor bir güzel döndere döndere sikiyor bu sabahın koru. bi yakalarsam çok fena yapıcam ama nah suraya yaziyorum
  • uyandım, kaldırmadım. sen uyu... ben işimi yapayım, gücümü, kudretimi sapanla atayım da sen sonra gel. sen güneşin sıcağına uyan, ben uyanmışım zaten alacakaranlığa. bir evden bir ceset çıkması bu körlüğe yeter de artar bile. *
    sabah naziktir...mahkumu olma yeter!
  • bitirilmesi gereken ödevleri gecenin bir vaktinde yapmamış öğrencinin işe koyulduğu vakitleri kapsayan tanım. gece uykusundan ödün vermeyenler için idealdir. ortalık daha aydınlanmamıştır, ezan eşliğinde matematik soruları çözülür veya bilmemkaçıncı ahmet'in ilginç hayat hikayesi ezberlenir.