şükela:  tümü | bugün
 • yav hobi olarak yine dogur ama insanlar ise gidiyor be ablacim. inmen bi dert binmen bi dert. milletin hakkina zaten tecavuz ediyorsun. bir de üzerine veletlerin ses dalgalari kulagimizi oksuyor.

  bu ise bi duzenleme getirilmeli.
 • koklayin. kesin suriyelidir.

  edit: buram buram savas kokuyo gariplerim. ama geyigine yazmistim. hem o gun linc yedim hem hâlâ buna dair mesajlar aliyorum.

  almiyim artik.
 • isterse 10 çocuğuyla binebilecek tiptir. sen vatandaşsan o da vatandaş. senin kendini onlardan üstün görmen senin gerçekten üstün olduğun anlamına gelmez.
 • madem halkı beğenmiyorsun bin taksiye git paşam. adama bak! metrobüse nasıl çocukla binilirmiş? lan herkes zengin olmak zorunda mı? keyfinden mi binmiştir o saatte yoksa okula ya da hastaneye mi götürüyor acep? züppelik yapmayın.
 • ya arkadaşlar 1 olur 2 olur tamam, 3 olur hadi ona da tamam diyelim ama 5 gerçekten fazla. burada yazar fazlalığından söz etmiş. bakamıyorsan yapamayacaksın bu kadar basit. o çocukların hepsiyle nasıl ilgilenirsin ki?
 • rahatsız olan metrobüs kullanmasın. birkaç yıl önce antropoza yeni girmiş bir amca sırt çantası taktığım için benimle kavga etmişti. beyefendi rahatsız oluyorsanız inebilirsiniz, kimse sizi buraya bağlamamış gördüğüm kadarıyla dedim. bu sefer taktığım kulaklığa söylenmeye başladı.

  insanlar da bir garip. rahatsız mısınız ha?
 • belki arabası yoktur. belki beş parasızdır. çocuğu hastadır da hastaneye götürüyordur. böyle böyle dışlamayın insanları. dünyanın en hümanist kurumu olan empatiye başvurun o insanlar için.
 • yine aklı havada ekşiciler sallamaya başlamış. arkadaşım metrobüs dediğin bok, şu allahın belası istanbul trafiğinde işine gitmeye çalışan, 2-3 saatini yolda geçirmek zorunda kalan bir çok insan için alternatifsiz tek seçenek. yok çünkü başka! bir yakadan diğer yakaya geçmek mümkün değil. insanlığa tamamen aykırı olan bu taşıtın da en yoğun olduğu saatler -hatta bu sabah bırakın binmeyi metrobüs gişelerinde yürümeyi bile başaramadık 20 dakika boyunca- iş başlangıç- bitiş saatleri. hayatında istanbulda 3-5 kere metrobüse binmiş herkesin bunu çok net anlaması gerek. hayati bir durumun varsa zaten metrobüs kullanmazsın. hadi hayati bir durum var ve başka taşıta da binemiyorsun tamam. ama sabahın 8 in de 70 yaşında adamın, 60 yaşında kadının çocuk arabalı, çocuklu insanın gerçekten ne işi var metrobüste birader. bu bir tane değil ki her gün böyle. ayrıca toplu taşıma araçlarına sırt çantasıyla biniyorsan o çantayı sen de her medeni insan gibi eline alacaksın yada sen ineceksin liseli kardeşim.
 • adam haklı... sen çocuğuna topluluk içinde nasıl saygı gösterilmesi gerektiğini öğretemiyorsan zaten sende de o saygıyı aramak hata olur. japonya'yı örnek al mesela. 2-3 yaşında velet eğilerek selam vermedi diyelim... annesi kızar ve kafasını tuttuğu gibi boynunu, bedenini aşağı eğer. ulan velet osaka'ya, tokyo'ya giden uçağın içinde gıkını çıkarmadan 10 küsür saat uçuyor!

  önce siz adam olun sonra çocuğunuzu adam edin. toplum içinde davranış edebini, adabını öğretin veledinize. ondan sonra gelin burada çemkirin ona buna!
 • sabahın köründe metrobüse binmesinden çocuklarına bakamadığı sonucuna nasıl varıldığını anlamadığım kadındır. kesin suriyelidir diyenin ırkçılığını bir kenera koyarsak, en az üç çocuk diyen bir cumhurbaşkanını ve bu cumhurbaşkanına oy veren ülkenin yarısını unutuyor sanırım.