• bana kendimi gülben ergen le konser çıkışında karşılaşmış cansever gibi hissettiren insanlardır.

ben daha çapaklarımdan tamamen kurtulamamışken ve saçımı tam kurutamadan yattığım için kafamın arkasındaki saçların oluşturduğu afacan çıkıntıyı ellerimle bastıra bastıra yatıramamışken mis gibi parfümler içinde, badana boya ve cila işlemleri tamam vaziyette, elidor reklamı kızları gibi dümdüz saçlarda ya da diva dergisi fotograflarındaki gibi kuş yuvası modellerle işe gelir bunlar.

ama ben gene de sabahları jennifer aniston gibi hissetmek için 1,5 saat erken kalkmaktansa, o sürede rüyamda brat pitti görmeyi tercih ederim.
    hem boşanıyordu zaten bunlar.
  • sabahin korunde fonlu saclariyla dolanan hatunlar
    nedense beni hep huzunlendiriyorlar,
    benim kicimda pireler ucu$urken
    onlar guzellik ugruna ne yorganlar yakiyorlar.

hanimefendi uyanmi$ uykusundan
    elinde plastik tarak,
    saclarini timar etmeye cali$iyor
    aynalarla konu$arak.

yillar once yuksek kaldirimda gupegunduz
    orhan veli'nin kollarina ko$an melahat gibi,
    saçlarda fon, tırnaklarda oje ve ka$larında keskin cimbiz
    kadinligin kitabini yeniden yaziyor sanki

yururken tokezledi, topugu kirildi ayakkabisinin
    nazarim degdi galiba, bir daha hic konu$mayacagim
    aglama guzelim makyajin akiyor, kiyamam ben sana
    bir guvercin pike yapiyor dikkat et, yuva yapacak saclarina
  • sabah sabah insanı delirten, sabahın köründe aşırı neşeli olabilen insan tipleridir bunlar... okul yıllarında kantinde, çalışma hayatında da günaydın deyip cins cins sırıtırken masalarının başlarında görebilirsiniz bunları. insan o an düşünür "bu hatun kaçta kalktı kaçta gitti kuaföre de fön çektirdi.. kuaförler kaçta açıyo dükkanı nedir ne değildir" diye halbuki sizin daha gözünüzdeki çapak durmaktadır daha.... hey allahım heyy
  • bunlar kar ya da yağmura yakalandıklarında, paltolarını çıkarıp kafalarına bile sarabilirler, donlarına kadar ıslanırlar ama saçları fönlüdür. enteresan bünyelerdir. makyajsızlarsa sabah sabah, işyerindeki tuvalet aynalarını dakikalarca meşgul ederler, bir elinizi bile yıkayamazsınız, gayet güleryüzle sevimli birşekilde ben bi elimi yıkayıp çıkacaktım derseniz, onlara saldırıda bulunmuşsunuz gibi bakabilirler, hatta hırlayabilirler, dikkat ısırabilirler... *
  • bu hatunlardan birisi olmak aslinda hic de zor degildir.
    disiplinli bir calisma suresi sonunda is yerinizin civarindaki kuaforlerle kanka olursunuz, sabahlari yeni demlenmis beles cay icersiniz ve dukkandaki musteriler beklerken sizin saciniz yapilir, cabucak ise yetisirsiniz.
    oncelikle is yerinizin civarindaki ucuz kuaforleri arastirin, sabahlari sacinizi yikayip evden oyle cikin, bere veya sapka yardimiyla islak saclarini yol boyunca kamufle edin, gozunuze kestirdiginiz ucuz kuafore gidin ve saat kacta ordan cikmak istediginizi kesin bir dille belirtin.
    dikkat etmeniz gereken noktalar sunlardir, fonlenen sac daha cabuk yaglanir cunku fon islemi esnasinda sac dipleriniz cekistirildigi icin kafa derisi tepki olarak daha cok yag salgilamaya baslar ayrica fon sonrasi saca uygulanan biryantin ve sac spreyi yaglanma surecini kisaltir.fon islemi sirasinda gazete okumak yerine olayi takip edin, kendi basiniza fon cekebilecek kivama gelene kadar iyi bir gozlemci olmaniz gerekir.cantanizda her zaman islak saclarinizi kamufle ettiginiz bere ya da sapka benzeri yardimciniz bulunsun ki, kuaforden cikinca yagan yagmur moralinizi ve sacinizi bozmasin.
    sadik musteri olun.o kuafor senin bu kuafor benim gezmeyin.surekli gittiginiz en cok iki dukkan olsun birisi yedektir, cunku sizden daha kallavi bir musteri geldiginde siranizi vermek zorunda kalirsaniz ya da bir sabah dukkani acan eleman gec kaldigi icin kapali kapilarla karsilasirsaniz yedek dukana gideceksiniz.
    surekli fonlu sacla dolasmak bir sure sonra insanda aliskanlik yaratir, fonsuzken kotu hissedersiniz.ama telaslanmayin, yeni cikan saclariniz surekli sicak havayla temas ederek duzlestirildigi icin takriben alti ay icinde butun saclar kendiliginden duzlesmeye baslayacaktir.
    kanka oldugunuz kuaforler zaman zaman cok ucuza hatta bedavaya bir takim yan urunler,sac duzlestiricileri verecekler size.bunlar da disiplininizin odulu.fon cekme tekniklerini kaptiginiz gunden itibaren bu yan urunler yardimiyla evde kendi isinizi gormeye baslayabilirsiniz.
    bir insan evladinin saclari(surekli fonlenen saclar daha cabuk yaglanir teorisinden de kuvvet alarak) fon cektirdigi gun bir, ertesi gun iki diye sayacak olursak ucuncu gunun sabahinda ya toplanmalidir ya da yikanmalidir.dorduncu ve besinci gunler klasman disidir, pislige girer.
    surekli fonlu sacla dolasma ve kendi kendine fon cekebilme sureclerine alisma donemlerinde olayinizi bir kuafor, bir ben diye siraya koyarsaniz hem cebiniz hem iciniz rahat eder.sizin siraniz geldiginde ister evde kendi isinizi gorursunuz ister saclari kendi haline birakir begenen boyle begensin dersiniz.
    zaman icinde fon olayi sizin icin yuz yikamak,dis fircalamak kadar dogal bir eylem olacaktir.boyle hissettiginiz anda artik olmussunuzdur,tebrikler.paraniz varsa yalnizca fon ceken bir kuafor salonu pardon fon salonu bile acabilirsiniz.
  • bir önceki gün çektirmiş, gece terleyecek bir aktivitede bulunmamış, put gibi yatmış, öylece kalkmışlardır.
    (bkz: başım ağrıyor)
    (bkz: saçım fönlü)
    (bkz: emeğe saygı)
  • saç düzleştirici cihazlarla 15 - 20 dk da evde istediği saatte istediği gibi saçını yapan kadın olmasi da oldukça muhtemel olan kadındır.
    akşamdan yaptıysa da saçı bozulmasın diye yok uyumaması, yok yatarken şekilden şekile girmesi gibi şeylerle uğraşması da, yok artık, gerek olmayan kadındır. yatar uyur rahat, sabah da kalkar paşa paşa gider.
    bakar kendine, çok da iyi yapar, ellerine sağlık, takdir ediyorum.
    sevgilerle.*
  • brezilya fönü sayesinde dahil olduğum hatunlardır. duş dahil hazırlanma sürem 15 dakika olup bana büyük rahatlık sağladığı gibi aylarca bakımlı bir görüntüyü de garanti ediyor (brezilya fönü olmaksızın da hazırlanma sürem uzamamakla birlikte saçlarımın dalgası nedeniyle istediğim her modeli kestiremiyorum, dayanamayıp kestirirsem de uğraştırıyor ). insanların temiz ve bakımlı görünmesine neden tepki verildiğini anlayamıyorum. erkek için de kadın için de temizlik ve özbakım önemlidir. her şeyden önemlisi de kişilik. ama asla giyilen, markası, takılan takıştırılan değil.
  • duzgun gorunumuyle i$e gitmek isteyen bir kadindir. hatun degildir ayriyeten.
  • laf etmenin manasız olduğu hatunlar. sabahın köründe bile saçlarının istedikleri gibi görünmesi için dünya para harcayıp vakit ayıran insanlar. ben kıçımı kaldırmazdım, o kaldırıyor. aynı şekilde benim de bir pena için saatlerce dolaşmamı saçma bulurlar, ben bulmam. saçım kısayken insanların saçlarını taramasını acayip bulurdum, saç düğümü olgusuyla tanıştıktan sonra artık ben de tarıyorum misal. elalemin harcadığı para, elalemin aldığı zevk, elalemin hayatı başkalarına niye bu kadar batar, o da bambaşka tespitlerin mevzusudur.
hesabın var mı? giriş yap