şükela:  tümü | bugün
  • kime söylesem "a aynen ben de öyleyim lan" dediği durum.
  • gece yatmadan önce "bir sigara daha içeyim öyle yatayım" diyen insandır.

yatmadan hemen önce sigara içtiğimde bana böyle oluyor en azından.
  • tam olarak o benimdir. ya nasıl bir bünyem var bilmiyorum, anlayan beri gelsin ve beni aydınlatsın lütfen.

gece saat 12 ya da 12 buçuk gibi uyuyorum genelde. sabah kaçta kalkarsam kalkayım. gözlerim şiş oluyor ve bu şişlik gün içinde tam anlamıyla hiç geçmiyor. biraz iniyor ama bir kısmı kalıyor. eğer anormal erken ya da anormal geç kalkmışsam şişliğin miktarı artıyor. ancak ve ancak akşam saat 10 civarlarında uyursam şişlik daha az oluyor. yine tam geçmiyor. e senin gözünün normal hali odur o zaman diyeceksiniz ama vallahi bir kaç yıl öncesine kadar böyle değildi. yumuk göz gibi de durmuyor bildiğin şiş. çoğu zaman etraftan "moralin mi bozuk" "gözlerin niye şiş" gibi sözleri işitiyorum. uyku düzenim azıcık değişse daha da çok işitiyorum.

var mıdır bilen?
  • bu meselenin her şeyi şekerle açıklanır fakat her sabah belime kimin vurduğu açıklanamaz.
  • pek çok zaman uykunun 4. evresine geçememekten kaynaklanan durum

dinlenmek, uykuda konuşmak hatta yatak ıslatmak gibi aktiviteler bu evreye denk gelir. on saat uyusanız bile bu kısma geçemezseniz uykunuzu alamazsınız. bitkin ve yorgun hissedersiniz. kafanız dağınıktır. (bkz: amitriptilin) vs bu sorunu çok basit şekilde çözer. pek çok diğer ilaç yanı sıra.
  • (bkz: uyku apnesi)
    (bkz: delayed sleep phase syndrome)

en azından aynı durum için bende konulan teşhisler.
  • gece "insan yiyen insanlar" temalı rüyalar görülmesi sebebiyle yaşanabilecek durum.
  • (bkz: bahar yorgunluğu)

daha da kötüsü

(bkz: fibromiyalji)
  • uykuyu tam derin uyuyamayıp bir sağa bir sola yatakta koskoca 8-9 saat geçirmek gerçekten yorucu birşey.dinlenmek için girdiğin yataktan dayak yemiş gibi kalkmak normal.işin kötüsü bu durumdan kurtulmanın tek yolu yine yatağa girip uyumaktır.ama yine uyuyamadığınızda bir döngüye bağlanır.yatak hayalini kurduğunuz şeyden uzaklaşıp korkutucu bir hal alır.