• akşamları çok ağır gıdalar tüketmemek en önemli husus. bunun dışında yattığınız odanın tam karanlık olması ve sessiz olması önemli. ben müzikle yatarım diyenler ise en azından çok az ses açarak klasik müzik dinleyebilir ama onun dışında mutlaka sessiz bir ortamda uyumak önemli. gece yatmadan 2 saat önce kahve, çay ve sigarayı kesmek gerekiyor. alkol ise malumunuz. genelde uzmanlar akşamları bol bol meyve yiyin diyorlar ama bu yanlış. çünkü; meyve geceleri gaz yapar ve derin uykuyu engeller o yüzden meyve için ideal saat öğle vaktidir. öğleden sonra pişmemiş meyve sebze yenilmesi durumunda rahat bir uyku uyuyamazsınız. ayrıca ruhsal durum da çok önemli beynin tamamen boş olması gerekiyor ki mevcut şartlar altında bu durum ülkemiz insanı için neredeyse imkansız. temiz hava da şart. şehir hayatında odanızı ne kadar havalandırırsanız havalandırın temiz havayı tam olarak sağlamanız imkansız.

şu şartları gerçekleştirdiğim bir gün hiç uyanmamak üzere derin ve huzurlu bir uykuya yatmak istiyorum. belki pılı pırtıyı toplayıp bir gün köye yerleşirim. elektrik, telefon, internet gibi şeyleri hayatımdan çıkarırım. dama bir cibinlik kurar mis gibi oksijen altında uyurum. ama zor. belki cenazemi köyüme götürürler sonsuz uykumu bari bu şekilde uyurum.
  • önce bir kan ölçümü yaptırın, hatta genel bir check uptan geçin kafanız rahat olsun.
    sağlıklı beslenin ve yatmadan uzun süre önce yemeği bırakın. bol su için zinde kalın.
    erken yatın, erken kalkın.
    melankoliyi bırakın, gereksiz şeyleri takmayın. geçer. (giriksiz şiylri takmıyın bik bik bik. millet keyfinden takıyor sanki mr know-it-all)
  • kime söylesem "a aynen ben de öyleyim lan" dediği durum.
  • burdaki başlığı "sabahları yataktan yarak yemiş gibi kalkmak" olarak okutmuş olan sabah kalkma şeysi.

(bkz: sabahları yataktan yarak yemiş gibi kalkmak)
  • gece yatmadan önce "bir sigara daha içeyim öyle yatayım" diyen insandır.

yatmadan hemen önce sigara içtiğimde bana böyle oluyor en azından.
  • söylenmiş mi bilmiyorum bakamadım pek. yardımcı olsun okuyana.
    b12 yatmadan alındığında sabah kuş gibi uyanmak mümkün. sulgar mı ne o iyidir.
    ha bide tütün ürünleri yatmadan 2 saat önce içilmemeli. akşam bir gargara tamamdır. saygılar..
  • pek çok zaman uykunun 4. evresine geçememekten kaynaklanan durum

dinlenmek, uykuda konuşmak hatta yatak ıslatmak gibi aktiviteler bu evreye denk gelir. on saat uyusanız bile bu kısma geçemezseniz uykunuzu alamazsınız. bitkin ve yorgun hissedersiniz. kafanız dağınıktır. (bkz: amitriptilin) vs bu sorunu çok basit şekilde çözer. pek çok diğer ilaç yanı sıra.
hesabın var mı? giriş yap