şükela:  tümü | bugün
 • gecenlerde bir ekonomi dergisinde yilda 1.3 milyon dolar kazanci oldugunu okugum sahis. sanirim bu parayi uc otuz paraya kopek cektigi elemanlarindan arttirip kazaniyordur
 • nedense sevenini duymadigim bir kisi..
 • gayet positiv bir insan olarak kesinlikle tipik bir turk yonetici degildir. eski veya yeni çalışanı olun sizi muhatab alır, rahatlıkla iletişime geçer.

  bir zamanlar fatih terim den sonra en çok kazanan olarak insan olarak finans dergilerinde ismi duyulmuştur. şimdiler de kendi adını taşıyan firmasında çalışmaya devam etmektedir.
 • eski çalışanlarının insanlığını, yardımseverliğini anlata anlata bitiremediği, kendi denetim şirketinin sahibi olan ve 2006 itibariyle piyasayı sallayacağı dedikoduları dolaşan adam.
 • taxand firmasının türkiye'deki ortağıdır.
 • rleri soyleyemez. ingilizceyi sonradan ogrendigi, konusmasindan anlasilan ama kafasi gayet iyi calisan , zeki bir isadami .
 • gördüğüm en mütevazi insanlardan bisidir. aile olarak pozitif, sıcak kanlı ve mütevazidirler. son olarak mehmet ali aydınlar'ın listesinde gördüm ismini, umarım hayırlısı olur kendisi için.
 • arthur andersen'in bişeysiydi.

  paraya para demeyen abilerden birisidir kendisi...
 • türkiye'de mali danışmanlık konusunda akla gelen ilk isimlerden biri olan şaban erdikler, ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nden mezuniyetini takiben maliye müfettişi olarak 6 yıl kamu hizmetinde bulunduktan sonra arthur andersen'e vergi müdürü olarak katılmıştır.

  1992 yılında arthur andersen türkiye yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlüğü görevini üstlenmiş, 1994 yılında balkan ülkelerinin sorumluluğunu da üstlenmiştir. erdikler, andersen'deki görevi 2001 yılında yurtdışında dağılan andersen organizasyonu'nun türkiye bölümünü bir diğer uluslararası denetim kuruluşu olan ernst & young çatısı altında başarıyla toplamıştır.

  ernst & young türkiye organizasyonunda 2 yıla yakın bir süre yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenen şaban erdikler 2004 yılı ocak ayında bu görevinden ayrılmış ve erdikler yeminli mali müşavirlik anonim şirketini kurmuştur.

  güvenilir bir iş danışmanı olarak sadece vergi kanunlarının yorum ve uygulamasında değil, teşvikler, bankacılık, yabancı sermaye, ticaret kanunu uygulamaları, çalışma ilişkileri, kambiyo ve teşvik mevzuatı konularında da yerli ve yabancı sermayeli yüzlerce firmaya hizmet vermiştir.

  şaban erdikler'in çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış 200'den fazla makalesi bulunmaktadır. halen referans gazetesi'nde haftalık yazıları yayımlanmaktadır.