şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kemal kılıçdaroğlu'nun oy kullanamamasını eleştirdiği için kovulmuştur. bilindiği gibi halk tv'yi şahin mengü yönetir ve chp yayın organı gibidir. ayrıca bekir coşkun değildir kovulan dolayısıyla buralardaki basın özgürlüğü ve bekir abi pıtırcıklarını pek ilgilendirmez.
  http://www.haber7.com/…-elestirdi-tvden-kovuldu.php
 • deniz baykal'a yakın bir gazeteci olarak bilinir. bir dönem rtük üyeliği de yapmıştır. ulus923'te köşe yazıları kaleme almaktadır.
 • halk tv'nin genel müdürü.

  (bkz: aydoğan kılınç/#34681752)
 • halk tv'de basın koridoru programını hazırlayan ve sunan kişi.
 • halk tv de nihat genç'in programına son verilmesi hakkında, pahalı bir programdı ve reyting almıyordu demiş:

  eğer bu haber doğruysa
  “nihat genç programı hakkındaki son durumu doğru ifade etmemiş. “kurultaydan sonra programını yeniden gözden geçiririz” diye benim bir ifadem yoktur. kaldı ki; kurultayın sonucunun öyle ya da böyle olması, halk tv yayın politikasını etkileyecek bir sonuç da doğurmaz. nihat genç’in programını yeterince reyting almadığı ve maliyeti fazla olduğu için uzun süredir kaldırmayı düşünüyorduk. zaten 1,5 aydır da programını fiilen kaldırmıştık.”

  allahaşkına dalga mı geçiyor. bir set, bir mikrofon ve bir kamera. yanına da eli yüzü düzgün bir insan. hatta tercihen semra hanım. bu kadar bitti gitti. zaten ses siteminiz rezalet. neyse ulusal kanal daha da beter. reyting almıyor sözüneyse ne desem boş. ya deli misiniz.
 • dün gece tekrar yayınında nihat genç mevzusunu ifade edişine denk geldiğim.
  derken nihat genç söz hakkı doğduğu için telefona bağlandı ve abdüllatif şener ile mustafa balbay'a
  teşekkür ettikten sonra, yine kendine has bir üslupla öyle esaslı ve doğru cümleler sarf etti ki, o sözler sanırım şaban sevinç'e gereken dersi verdi.

  şaban bey nihat genç'in kanalınızda olmaması sizin için gerçekten bir kayıp.
  reytinglerle bunu açıklamaya çalışmanız ise daha büyük başka kayıpların ifadesi.
  amacınız çok izlenilirlik mi? özgürlükler için daha çok düşünce yarıştırmak mı?
  bin defa program hazırlasanız benden yana bir nihat genç olamıyorsunuz mesela.
 • bir süredir kendisini dinlediğimde "tam şaban" deyip durduğum, cümle kuramaması, kendini ifade edemeyişi, konuklarını konuşturmamasıyla la havle çektiğim halktv kişisi.
  mesela kalkmış altan öymen'i davet etmiş, tek konuk olarak almış programa, adamın ağzına habire tıkıyor lafları, diyorsun ki, ulen, koskoca öymen'i oraya getirttiriyorsun, onca bilgili, donanımlı, ayaklı yakın tarih gibi bir insanı konuşturmayacaksan ne çıkarıyorsun ekrana? kendin kendini davet et, git one man show yap, ol tatminini, git evine.
  ammaaa, dün akşam mustafa balbay ve abdüllatif şener'in konuk olduğu programda nihat genç'i öylesine rencide edici konuştu ki, sadece gazeteci olarak değil, insan olarak da küçüldü. o lafları nihat genç'in duyduğunu düşündükçe vicdanım parçalandı. allahtan nihat genç telefonla bağlandı da o erdem ve delikanlılık dersi veren konuşmayı yaptı.
  şaban sevinç, sen tek başına bir program yap bakalım, kaç reyting alıyorsun? reyting alsan ne oluyor ayrıca? kıl yün reklamından başka birşey yayınlayamazken nihat genç gibi muhalif bir insana tatava yapma lüksünüz mü var sizin? ve peki senin bu dan dun, içi boş konuşmalarınla kanala verdiğin zarara kim bir son verecek?

  2018 edit'i: nihat gençhakkında yazdıklarımı, 4 yıl önce o'na bakış açımı okuyunca kendimden utandım.
 • bomboş bir gasteci. chp milletvekili olma gibi hayalleri var sanırım. 21 ekim 2014 tarihli halk tv'deki programına koskoca yalçın küçük'ü çıkartıp karşısında "ebelek gübelek" yapıp aklınca muhalefet etmiştir küçük'e karşı. yer yer chp'li yer yer akp'li olmuşi bazense tayyip erdoğan'ın avukatlığına savunmuştur. adam olması lazımdır. yoksa adı yalayıcı, emici tayfayla birlikte anılacaktır yakında.
 • "şaban sevinç siktir git gastecilik haricinde bir iş bul kendine!" demek istediğim kişi.

  http://www.youtube.com/watch?v=m_6q7zyv5xw

  yukarıda linkini verdiğim programda konuk olan dursun çiçek'e "cemaat irticai bir örgüt mü", "irtica ile mücadele tsk'nın işi mi" şeklinde beyin yoksunu, düşünme fakiri bir adamın soracağı soruları utanmadan sıkılmadan sormuş, cemaate nasıl olsa da laf söyletmesem diye kıvranıp durmuştur. yine konuklarından hanefi avcı'ya da benzer nitelikte niteliksiz sorular yönelterek beni çileden çıkartmıştır. ayrıca rte'den her bahsettiğinde isminin önüne "sayın" kelimesini ekleyerek ne duruma düştüğünü göstermiştir.

  boş adamsın kardeşim boş! sende kabahat yok, seni o koltuğa oturtup izleyici karşısına çıkaranın amk!
 • yeni chp'nin çetin savunucularından halk tv genel yayın yönetmeni kişisi. yayına başladığı ilk saniyeden itibaren ııı'lamaya başlar, iki kelimeyi yanyana getiremez, konuklarına her muhalefet edişinde düşük iq'sunu gözler önüne serer. ne diyelim, böyle başa böyle tarak.