• olayın özetini #126661251 numaralı entryde yaptım. ama hızımı alamadım, bahsettiğim durumu aynen aktarmak istiyorum.

kendisi chp'de kurultay delegesi olup aynı zamanda yıllarca burhan kuzu'ya danışmanlık yapan ve kuzu'nun yolsuzluk sırlarını saklayan sinan çiftçi ile yaptığı yayında mehmet isimli kullanıcının;

"şaban bey madem sinan'cığın chp'li bir kardeşiniz, akp kapılarında dolaşıp neden akp milletvekilinin danışmanlığını yapıyormuş? akp'yi eleştiriyorsunuz ama kendi bahçenizi görmezden geliyorsunuz!!!" yorumuna şöyle cevap vermiştir;

"şimdi bu mehmet adlı izleyicimize söylenecek o kadar sıfat var ki... ama söylemeyeyim ben yine izleyicilerimize ayıp olmasın. a be gerizekalı mehmet; akp'lilik ayrı chp'lilik ayrı. sinan benim 5-6 yıldır tanıdığım chp'li bir genç. burhan kuzu 'ya danışmanlık yapmış. şimdi bırakın onları kardeşim. chp trollüğü yapmayın. chp gerizekalılığı, gerizekalı chp'liler gibi davranmayın. bazı chp'liler de gerizekalı. bu arkadaşımız da galba öyle. bakın burada sinan'ın anlattığı şeylerle akp'yi iki üç kere nakavt edersiniz kafanızı kullanabilseniz. ama hala takmışsın madem chp'lisin neden akp'liye danışmanlık yapmış diye. yani işte bak kafa bu. kuş beyinli. kuş beyinli."

yüzsüzlüğün gerçekten bu kadarı. şaban bey alo? adam sadece danışmanlık yapmamış, bir chp'li olarak işlenen suçlara, alınan rüşvetlere gözüyle tanık olmasına rağmen susmuş. yıllarca sessiz kalmış. bunu normal karşılayacaksın, bunu dile getiren de gerizekalı chp'li olacak, chp trollü olacak öyle mi?

bu adam bir zamanlar halk tv'nin başındaydı yanlış hatırlamıyorsam bir de. yazıklar olsun.

hepinize yazıklar olsun.
  • yıllardır medya sektöründe bu arkadaş, rtük yönetiminde bulunmuş, halk tv'nin uzun yıllar boyunca da genel müdürlüğünü yapmış. lakin tam manasıyla mesleğinin cahili birisi. youtube üzerinden yaptığı yayınları izliyorum, yakın siyasi tarihe bile hakim değil. bir çok siyasetçiyi tanımıyor bile. analiz yeteneği deseniz neredeyse sıfır. hiç değilse konuklarına doğru soruları sorsun diye bekliyorum, maalesef o da gelmiyor. muhalefet medyası bu gibi isimleri nasıl olmuş da yıllarca fonlanmış gerçekten akıl alır gibi değil.
  • bir süredir kendisini dinlediğimde "tam şaban" deyip durduğum, cümle kuramaması, kendini ifade edemeyişi, konuklarını konuşturmamasıyla la havle çektiğim halktv kişisi.
    mesela kalkmış altan öymen'i davet etmiş, tek konuk olarak almış programa, adamın ağzına habire tıkıyor lafları, diyorsun ki, ulen, koskoca öymen'i oraya getirttiriyorsun, onca bilgili, donanımlı, ayaklı yakın tarih gibi bir insanı konuşturmayacaksan ne çıkarıyorsun ekrana? kendin kendini davet et, git one man show yap, ol tatminini, git evine.
    ammaaa, dün akşam mustafa balbay ve abdüllatif şener'in konuk olduğu programda nihat genç'i öylesine rencide edici konuştu ki, sadece gazeteci olarak değil, insan olarak da küçüldü. o lafları nihat genç'in duyduğunu düşündükçe vicdanım parçalandı. allahtan nihat genç telefonla bağlandı da o erdem ve delikanlılık dersi veren konuşmayı yaptı.
    şaban sevinç, sen tek başına bir program yap bakalım, kaç reyting alıyorsun? reyting alsan ne oluyor ayrıca? kıl yün reklamından başka birşey yayınlayamazken nihat genç gibi muhalif bir insana tatava yapma lüksünüz mü var sizin? ve peki senin bu dan dun, içi boş konuşmalarınla kanala verdiğin zarara kim bir son verecek?

2018 edit'i: nihat gençhakkında yazdıklarımı, 4 yıl önce o'na bakış açımı okuyunca kendimden utandım.
  • halk tv'yi bitiren adam. ben artik izlemeye tahammul edemiyorum.bombos biri. bilgi yok, fikir yok, kapasite yok, vizyon yok. yokogluyok. diksiyonu berbat. mehmet ali birand bile bu adamin yaninda şark bulbulu kalirdi.azalarak bitsin.
  • bu adamın bu kadar çok cnn’e çıkmasının sebebi büyük ihtimal bilgisizliği. bu adamın muhalefeti savunmak için gönderilmesi gerçekten rezalet. mücahit birinci bile bu adamı göt ediyorsa kusura bakma şaban senden bi bok olmaz.
  • iddia ediyorum, anadolu'nun herhangi bir ilinin, herhangi bir ilçesinin, herhangi bir köyünün kıraathanesinden, herhangi bir kişiyi seç, bu heriften daha düzgün soru sorar, daha düzgün program yapar.

torpille televizyonlara çıktığını düşündüğüm, 30 yıllık gazeteci olduğunu iddia eden şahıs.
  • "çocuklar tecavüze uğrarken susulmaz dediğim için halktv genel müdürü şaban sevinç işime son verdiğini bildirdi." - - - ece zereycan

ben de başka bir şey diyeceğim,
    cumhuriyet halk partisi'nin kanalı olarak bilinen bir kanalın genel müdürü hangi akla hizmet olarak, twitter profilinde arka tarafında saadet partisi bayraklarının olduğu bir profil resmi kullanır?

daha önce saadet partisi bayraklarının asıldığı bir yerde chp mitingine gitmiş olabilir, orada fotoğraf çektirmiş olabilir ama bu zamanda, her taraf fotoğraf makinesi kaynarken, yükleyecek başka fotoğraf kalmadı mı da saadet partili fotoğraf yükledin?
  • halk tv'nin varoş yöneticisi. can ataklı'ya "sen çıkınca başka tarafa bakıyorum, kanalı değiştiriyorum," diyecek kadar da görgüsüz ve nobranmış.
  • halk tv de nihat genç'in programına son verilmesi hakkında, pahalı bir programdı ve reyting almıyordu demiş:

eğer bu haber doğruysa
    “nihat genç programı hakkındaki son durumu doğru ifade etmemiş. “kurultaydan sonra programını yeniden gözden geçiririz” diye benim bir ifadem yoktur. kaldı ki; kurultayın sonucunun öyle ya da böyle olması, halk tv yayın politikasını etkileyecek bir sonuç da doğurmaz. nihat genç’in programını yeterince reyting almadığı ve maliyeti fazla olduğu için uzun süredir kaldırmayı düşünüyorduk. zaten 1,5 aydır da programını fiilen kaldırmıştık.”

allahaşkına dalga mı geçiyor. bir set, bir mikrofon ve bir kamera. yanına da eli yüzü düzgün bir insan. hatta tercihen semra hanım. bu kadar bitti gitti. zaten ses siteminiz rezalet. neyse ulusal kanal daha da beter. reyting almıyor sözüneyse ne desem boş. ya deli misiniz.
  • 23 haziran 2018 muharrem ince istanbul mitingi'nde, canlı yayında chp istanbul il başkanı ile tek taraflı tartışmaya girmiş şahıs. bu adam ne yaptığını sanıyor, anlamıyorum. gidip aranızda halledin arkadaşım, canlı yayın izleyen milyonlarca insanın senin husumetinle, kavganla ne işi olur? bu demokrasi ya da eleştiri kültürü değil, bu resmen aptallık. şu halk tv'yi adam etmek bu kadar mı zor?
hesabın var mı? giriş yap