*

şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda gerek oyun yapisi, gerekse futbol anlayi$iyla medyadan da takdir toplayan teknik direktor.
 • ibrahim altinsay'in sozleriyle belirtecek olursak turkiye'de premier lig futbolu oynatan teknik adam.
 • kitap da okuyan ender teknik adamlarımızdan.
 • türkiye'nin en kaliteli ve çağdaş teknik adamlarından biridir. bunun nedeni ise kısaca belirtmek gerekirse; hikmet karaman gibi sadece oynayacağı maçlar üzerine taktik kuran ve genel strateji geliştirmekten kaçınan (türkiye'de yaygın olduğu üzere) teknik direktörlerin aksine, şaban yıldırım, takımına kimle oynarsa oynasın belli oyun şablonu ve sistemi oynatan, total futbolu elinden geldiğince destekleyen bir teknik direktördür.

  şimdi şöyle düşünülebilir; 'ama şaban yıldırım ın çalıştırdığı takım düştü, hikmet karaman ın çalıştırdığı takım kümede kaldı'. unutmamak lazım ki; stratejiler uzun vadede başarılı olur ve mağlup da olurlar bu yolun gerçek galipleri...
 • yeni sezonda samsunspor ile anlaşan t.direktör.başarılı olmaması için hiç bir sebep yok.
 • samsunspor da kötü bir sezon başlangıcı yaşamış,buna rağmen ne hakemlere ne de taraftara suç bulmuş,anında kellesini sunmuş istifa etmiş insan.türkiye liglerinde az bulunan beyefendi t.direktörlerden.
 • zaman gazetesi oss deneme sinavi eki reklami 'nda; " gecen sene abim kazandı. bu sene sıra bendea" cümlesini nefes nefes soyleyen ve altta ismi yazan kisi. reklamdaki diger insanların hicbirinin adı yazmazken saban yıldırım 'ın yazması oldukca ilginc.
 • istanbulsporun basindadir artik. umarim sari siyahlilari tekrar super lige cikartir.
 • 2004-2005 sezonunun 6. haftası, "şaban yıldırım"'lar darbesi olarak türk futbol tarihine geçen ilginç bir olaya tanıklık etmiştir.. o sezon süper ligde bulunan sakaryaspor necmettin sert ile yollarını ayırdıktan sonra göreve şaban yıldırım'ı getirdi. aynı hafta akçabat sebatspor da sadi tekelioğlu'nu gönderip yeni teknik direktörü şaban yıldırım'ı takımın başına koydu.. isimleri aynıydı fakat hocalar farklı kişilerdi; spor basını bu ilginç olayı bir süre gündemde tutmuştu.. sebatsporlu şaban yıldırım bir süre sonra görevi güvenç kurtar hocaya devretti.. güvenç hoca hiç affetmez, sebatspor acısız bir şekilde ikinci lige düştü..

  sakaryasporlu şaban yıldırım hoca ise sezonu takımın başında tamamlamış olsa da ikinci lige düşmekten kurtaramadı.. ardından samsunspor ve istanbulspor gibi sıkıntılı takımlarda görev yaptı ve geçtiğimiz hafta tekrar sakaryasporla anlaştı.. hocanın kaderi nasıl yazılmışsa, hep ateşten gömleği sırtına almak zorunda kalıyor. adama hiç rahat yok.. mesela futbolcu olarak emek verdiği bursaspor raşit çetinerin istifasından sonra kendisini göreve getirebilirdi.. şimdi sezonun ikinci yarısında düşüşe geçecekler.. şaban yıldırım'ın görev yapacağı sakaryaspor ise yine evelki sezonda olduğu gibi çok iyi oynayacak, ancak yine küme düşecek. vizyonu olan takımlar vasatı aşamazken aşağıda birileri futbolun temelini atacak, ancak her zaman olduğu gibi üstüne kaçak katlar eklenerek futbolumuzun kıramadığı zincire bir halka daha eklenmiş olacak.. ne diyelim; (bkz: futbol futbol)
 • sakarya'nın, sakaryaspor'un öz evladı.

  2010-2011 sezonunun ortasında dağılmak üzere olan, ligde iddialı bir takım olmaktan uzak olan sakaryaspor'a yine ve yine "şaban yıldırım effect" uygulayarak önce play-off'a girdi, sonrasında da play-off'un en zayıf takımı olarak görülen sakaryaspor'u bank asya 1. lig'e çıkardı.

  şaban yıldırım'ı bu kadar özel yapan şey aslında şampiyonluklar da değil. play-off finali sonrasında "işimiz burada bitmedi, 7 yıllık bir plan yaptık" diyen bir adam. transfer yasağı olan bir takım olmasına rağmen önceliğin transfer değil sakaryaspor'un tesisleşmesi olduğunu, söz verilen alt yapı tesislerinin tamamlanması olduğunu söyleyen bir adam. geçmişte bazı hataları olmuş olabilir ama kötü gününde sakaryaspor'dan herkes kaçarken takımın başına geçti.

  bugünki maaşı 20 bin lira. siz 20 bin lira dendiğine de bakmayın, nasıl olsa ödeme yapılamıyor doğru düzgün. türkiye'deki futbol piyasasında bir maçlık prim olarak veriliyor bu para. ama buna karşın şaban yıldırım maaşında indirim istedi. 7.500 liraya düşmesini talep etti kulüpten.

  adam.