şükela:  tümü | bugün soru sor
8 entry daha
 • 2003-2006 arası sabancı universitesi amerikan futbol takımı olarak varlığını sürdürmüştür.

  bir avuç istekli öğrenci tarafından 2003 yılında kurulmuş ve antremanlara başlamıştır. 2004-2005 sezonu bir odtü falcons veteranının katılımıyla takım ivme kazanmış ve ilk maçını yapmıştır.

  2005-2006 sezonu federasyon tarafından ilk kez düzenlenen resmi ligde mücadele etmek için italyan koçuyla beraber hazırdır, hatta maçlara da çıkmıştır. ancak sahası, ekipmanı ve oyuncuları olan takım üniversite yönetimi tarafından engellenmiştir. takım, öğrenci kaynakları spor sorumlusu hülya hanımın şahsi meselesi haline gelmiştir. öyle ki hülya hanım soğuk bir pazar günü kurtköy stadına gelmiş, maç oynanırken forma ve kasklardaki sabanci universitesi logolarına gri bant çekmiştir.

  uzun görüşmeler sonucu takım türkiyenin üniversite bünyesinde bulunmayan ilk amerikan futbol kulubünü açmaya karar verir. (bkz: istanbul cavaliers)

  2006-2007 sezonu play-off oynamış,
  2007-2008 sezonu çeyrek final oynamış,
  2008-2009 sezonu final oynamış,
  2009-2010 sezonu şampiyon olmuştur.

  bu başarıları istanbul cavaliers adı altında elde etmiş, bünyesinde 4 farklı üniversiteden ve çalışan oyuncular bulunmasına rağmen camia içinde her zaman sabancı üniversitesi takımı olarak anılmıştır.

  sahada çirkeflik yapmamak, küfür etmemek gibi bir duruşu bulunan takım bu anlamda amerikan futbol kulüpleri arasında fair play ödülüne layık görülmüştür* zira bu prensibe uymayan oyuncuları oyundan çıkarıp, takımdan attığı görülmüştür.