şükela:  tümü | bugün
  • sevgili sözlük, bu entry'i giriyorum çünkü okul içinden tüm çözüm yollarımı denedim ve gerçekten artık bu haksızlığın halledilmesi veya en azından başka birinin başına gelmemesi için buraya yazmaktan başka bir yol göremiyorum.

ben 99 doğumlu bir öğrenci olarak hazırlık okumak için 17-18 eğitim yılında sabancı üniversitesine başladım. başıma gelen olay şöyle : benim ikinci dönem son kurumda, öğretmene şahsen teslim ettiğim kitap kayboluyor ki kendisi 10'dan az öğrenciyle bireysel ilgileniyor. daha önce kitaptan tüm ödevleri (taskları) zamanında yapıp imzalatmıştım, hatta kendisi bazı cümlelerimi örnek olarak dersinde kullanmıştı, yani tam olduğunu biliyor. kitabın bende olmadığını söylemeye gittiğimde, öğretmenim ilk şaşırdı ve emin olmamı söyledi. ben kendimde olmadığımı bilmeme rağmen, ne olur ne olmaz her yere baktım ki bunu yaparken her gün hocayla görüşmeye devam ettim. sonrasında kendisi katı bir şekilde kitabın onda da olmadığını söyledi, ve suçsuz olmama rağmen kitabı birkaç gün içinden sıfırdan yazma teklifimi de kabul etmedi. tekrar ediyorum ben kitabı sınıfta toplanırken elimle teslim ettim. sonuç olarak 15 kişiden 14'ü (taskları eksik olanlar da buna dahil herkes) 100 aldı, ki bende alsam hazırlığı geçiyordum. ama ben 0 alarak sınıfta kaldım, kendisine ve üst yetkiliye konuyu itiraz ettiğimde ikisi de "geçen dönem prosedür değiştiği için" elinden hiçbir şey gelmediğini söyledi.

burada da bitmiyor : geçen dönem diye bahsedilen olayda bir arkadaşın kitabı kayboluyor ve edilen kavgalar sonucu, hoca suçu üstüne alıyor; öğrenci 100 alıyor. aynı zamanda yine geçen dönem, başka bir hoca tarafından ilgilenilen üç öğrencinin kitabı kayboluyor ve onlar da 0 alıyorlar.

sınav senemde başıma gelen olaylar yüzünden burssuz girdiğim bu üniversitede analttığım olay yüzünden suçsuzken 60,000 liramdan oluyorum. ama bana en çok batan olay ise hayatımdan koskoca 1 senenin çalınması.

ben bu olayda atabileceğim tüm adımları attım, çok çabaladım, yapılan haksızlıkla kaldım. son çarem sizsiniz arkadaşlar, tavsiyesi olan varsa mesajlarınızı bekliyorum...
  • napak? inanak mi kanka?
  • eğer anlatılanda eksik nokta yoksa rezalettir.
  • ilginç bir olay hak adli makamlarda aranabilir.
  • toefl'a girilerek hızlıca çözülebilecek bir sorun olsa gerek.

yeni gelen öğrencilerin ingilizce tespit sınavı / hazırlığı atlama sınavı da olsa gerek, ona da girilebilir.
  • 99lularda yazar olabiliyormuş demek,halbuki kayıt olduğumda 14 yaşındaydı.ilginç.

tanım:üniversite hayatıyla yeni tanışan bir kardeşimiz.geçmiş olsun diliyoruz.
  • hocam toefl, ielts tarzi sinavlarda okulunun istedigi puan barajini gecersen sene kaybetmezsin ayrica bu yil oss girenlerin eylul basinda girdigi hazirlik atlama sinavina da girebilirsin bildigim kadariyla, yani ingilizcen dedigin gibi iyiyse toefl’dan alacagin 95 uzeri puanla rahat rahat sene kaybetmeden yoluna devam
    edebilirsin hatta okulun yds de kabul ediyordur ona da bakabilirsin.