şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir uçağın kalkışı zamanında gerçekleşmeyen havaalanı. pegasus ile başlayan, yolcuları uçağa doldur, kapıyı kapat sonra uçakta saatlerce beklet yaklaşımı tüm şirketlerin ortak aksiyonuna dönmüş. havaalanının pist sayısı yetersiz olduğu aşikar. neden yapılmadığı muğlak. malezyalı din gardeşlerim, ses ver, müslümana yapılan eziyet son bulsun.
  • inanılır gibi değil.

saydım; son 20 uçuşumun hiçbiri zamanında kalkmamış, zamanında inmemiş. hepsinde de "yoğun trafik" sebep gösterilmiş. ve bu duruma çözüm bulma gibi bir girişim de yok. bu nedir abi? bu nasıl bir saçmalık? nasıl bir medeniyet(!!!!)??? delircem ulan bi kere de eve zamanında döneyim. bi kere de yolcuları uçağın içine aldıktan sonra bekletmeden kalkışa geçin. bi kere de havada 5 tur atmadan inişe geçelim. das experiment falan mı deniyorsunuz üstümüzde lan delircem!!!!
  • bugun ust duzeyde guvenlik onlemlerinin alindigina sahit oldugumuz havaalani. sanirim bir alarm durumu mevcut.
  • başka şehirlerden istanbul'a dönüşte, her koşulda rötar yediğiniz havaalanı. özellikle pazar günleri 14:00 sonrası uçağınız varsa 30 dk ile 1,5 saat arası rötar garanti. sebebi, daha önce yazıldığı gibi, yoğunluk.

arkadaşım, biri bana şunu açıklasın. sen bir hizmet veriyorsun, sürekli yoğunluk sebebi ile hizmeti mundar ediyorsan ya trafiği planlamada hatan var, ya da gereğinden fazla uçak iniyor buraya, kapasiten kaldırmıyor. her durumda, çözüm basit. basit ama kimin umurunda acaba, hem hava yolu çalışanları hem müşteriler mağdur.

ses duyurmak lazım yine de, şu sıralar en son sorunumuz bu sanırım.
  • tek bir uçuşunu rötarsız gerçekleştiremeyen havaalanı. anadolu yakasında yaşayıp da yoldan ve vakitten tasarruf etmek için buradan giden ve bu havalimanına dönmeye çalışan arkadaşlara sesleniyorum yapmayın etmeyin paşa paşa atatürk'ü kullanın çok daha hızlı ulaşırsınız. kapatsınlar lan burayı valla kapatsınlar en azından kafamız rahat olur. kısaca ömür törpüsü.
  • tam bir saattir uçağın içerisinde beklediğim havaalanı. nasıl bir kontrol nasıl bir hava trafiği düzenleme sistemleri var anlamak imkansız. en azından binmeseydik uçağa da bir saat az daha kolay geçerdi. neyse ki yalnız değilim ölürdüm herhalde.

burdan yetkililere sesleniyorum hakettiniz mi emn değilim inince pilot enişteme sorcam ama diyorumki; beceriiiikksiiiizzzlllleeerrrr

entry taşıma: uçakta bir sinir sabiha gökçen başlığına yazmışım.
  • tek bir pist olduğu için sürekli rötarların yaşandığı havaalanı.

dün yine buradan uçağa binme gafletinde bulundum, gelen thy uçağı iniş izni alamadığı için bir saat rötarlı gelebildi, 8de kalkacak uçağa 9da yolcu alınmaya başlandı. uçağa bindikten sonrası ise daha vahim, pilot 10.sirada olduğumuzu en az 40 dak ucak icinde beklemek zorunda olduğumuzu söyledi, ucak da 1saat 15 dak sonra kalkabildi. bir saatlik ankara yolculugum sayelerinde 7 saate çıkmış oldu

yani burası artık bukadar çok uçuşu kaldırmıyor, ilave bir pistin yapılması yada uçuşların azaltılması gerekiyor, sen 8.00de kalkacak diye 15 uçak koyarsan eee ayni anda o uçakların hepsi kalkamayacağına göre, illaki bekleme olacak, bir de buna tek pist olduğundan inen ucaklar da eklenince siz düşünün durumu.
  • ikinci pist çalışmaları başlamış. bittiğinde aşağıdaki gibi olacak (tuzla çevreyolu yer altına alınacak gibi)

http://i.hizliresim.com/reke2v.jpg