şükela:  tümü | bugün
 • mısırlı muhalif gazeteci. olaylara çok ilginç noktalardan bakıyor. youtube’da türkçe altyazılı videoları var.
 • müslüman kardeşler ekolünden mısırlı bir gazeteci. ipucu vermek gerekirse laik olmak ve müslüman olmayı zıt kutuplar olarak görüyor. tespitleri ise ortaokul seviyesinde. erdoğanı da çok seviyor tabi doğal olarak.

  dediğim gibi videolarından bir şeyler öğrendiğinizi düşünüyorsanız ufkunuz henüz orta okul seviyesinde.
 • uluslararası siyaset hakkında son derece yüzeysel bilgilere sahip sığ gazeteci.
  dinci ve panislamisttir.
  kendisini "ılımlı islam" maskesi ile bir süre dünyaya pazarlayan ihvan/müslüman kardeşler çizgisinin sıradan bir takipçisi ve mensubudur.
  yani özünde kökten dinci ve şeriatçıdır.
  konuşmalarından edindiğim izlenim şu ki, "kendisi gibi inanan" ( düşünen değil inanan) herkese koşulsuz bir sevgi ve bağlılık duymakla birlikte "kendisi gibi inanmayan herkes"i açıkça potansiyel düşman olarak tanımlamaktadır.
  bu çok korkunç ve hastalıklı bir anlayış.
 • arap halkına türkiye'yi anlatmaktadır. kişinin dini ve siyasi görüşü bizi ilgilendirmez. zira eskiden araplar türkiye'yi batı medyasından tek taraflı ve yanlı olarak öğrenmekteydiler. ayrıca sığ bilgisi filanda yoktur. ortalama sokaktaki vatandaşın anlayabileceği bir dilde konuşmaktadır. akademik bir dille anlatım yapsa onu kim dinlerdi ? trump, erdoğan, putin ve hatta üniversiteyi yarıda bırakan bill gates bile sokaktaki insan jargonuyla konuşmaktadır.
 • körfez istihbaratının medya konusunda, zihin yönlendirme konusunda ne kadar başarılı, bizim de ne kadar zayıf olduğumuzu anlatıyor. bir yetkili belli dikkate alır.
  https://m.youtube.com/watch?v=lqkg1zakwno