şükela:  tümü | bugün
  • ankara 1. sulh ceza hakimliği'nin 28/06/2016 tarihli ve 2016/3527 d. iş sayılı kararı gereğince bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • ankara 1. sulh ceza hakimliği'nin 28/06/2016 tarihli ve 2016/3527 d. iş sayılı kararı gereğince bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • yine mi lan.

sabire
    durmadan sildiriyor habire.
    sen sildirirsin de biz de geri yazarız
    ya sabire.

tanım: akp'den milletvekili aday adayı olmuş ancak aday bile olamamış özel üniversite mezunu sarışın bir avukattır.

edit:

periscope diye bir program var onu da amacı dışında kullanıyor çok ayıp.*

@maskini'nin mesajı üzerine şuradaki bahsi de engelletmiş.
  • haydaaaaaa.

periskopta ossurarak uyuyan abla
  • ankara sulh ceza hakimliğinin de eli baya boş herhalde. abone oldular davaya. sonra ülkede hukuk öldü. ölür tabi ak baksanıza nelerle uğraşıyorlar.
  • (bkz: ya sabire)
  • persicop üzerinden osurmakla itham edilen abla. bu kesinlikle iftiradır.

osurmamış horlamıştır. gerçekleri çarpıtmayalım.
  • eller ayır sabire
    yollar ayır sabire
    yillar ayır sabire
    biz ayrılamayız...

bu seferde bana kismet oldu,
    bayragi elden ele tasimamizi saglayan periskop selebritisi
  • ilk defa hakkında ciddi bir entry gireceğim.

şimdiye kadar yapmaya çalıştığı şeye olan acıma duygum sebebiyle sırf entry girmek için başlığında kurabiye tarifi de verdim, isviçre'deki kuzenimle ordu'daki dedeme mesaj da yolladım, geyik de yaptım. ama fark ettim ki üzerinden geyik çevirdiğimiz bu durum aslında fazlasıyla içler acısı.

hanımefendi bir avukat. anladığım kadarıyla "uzmanlık" alanı da sosyal medya falanmış. gerçi bu uzmanlığın neye dayanarak kazanıldığı da muamma ama olsun. sanırım iletişim hukuku, sosyal medya falan çalışıyor. bunu birkaç yerde okudum ve açıkçası başka bir sekme açıp kendisinin birbirinden çirkin iki ismi ile soyadını yazıp enter tuşuna basmaya bile üşeniyorum.

yalnız birkaç soru işareti var aklımda.
    eğer hanımefendi iletişim hukuku, bilişim, sosyal medya falan çalışıyorsa düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü ve iletişim özgürlüğünün felsefi ve hukuki evrimini, bu özgürlüklerin kutsallığını hallac-ı mansur'un yüzülen derisinden sokrates'in ilk uyuşan bacaklarına kadar biliyordur. bir hukukçu olarak bu özgürlükler ve "uzmanlaşma" konusu onu hepimizden çok çok bilgili yapıyordur. kuşkusuz ki ondan çok şey bilmek haddimize değil.

bunları bir yere koyuyorum. bir başlık var. o başlıkta kurabiye tariflerinden, "çokda güzel kadın kıskaniyürler" diyen karanfil metro çıkışı gençlerine, sevgilisine ilan-ı aşk edenlerden patronuna saydıranlara kadar pek çok entry var. peki mahkeme neye dayanarak içinde hiçbir hakaret içermeyen ya da ifade özgürlüğünün sınırlandırılmasına sebep oluşturabilecek nitelikte olmayan entrylerin silinmesine karar vererek ifade özgürlüğümüzü ihlal ediyor? mahkeme hadi benim tarifte verdiğim süt miktarını fazla buldu, sabire'ye "çog güzel yeaaa" diyen sevgi entrylerini neye dayanak engelliyor?

ifade özgürlüğünün sınırlandırılması noktasındaki hukuki sınırlardan bahsetmiyorum, bakın. bu kadın neye göre bir başlığın silinmesini istiyor ve mahkeme neye dayanarak anayasal güvence altına alınan ifade özgürlüğünü gözardı ederek hukuka aykırı entryleri teker teker değil de bir başlığı komple silerek anayasal özgürlüğümüzü yok sayıyor?
    keşke işsiz güçsüz biri uğraşsa da aihm'in ifade ve basın özgürlüğünün ihlalinde en çok mahkum ettiği türkiye cumhuriyeti'ni bir de bu kadın üzerinden mahkum ettirse de o paraları yine barınağa falan bağışlasak.

kendisine ve lafını geçirebildiği hakimlerine aihm'in ifade ve basın özgürlüğünün özünün çizildiği 1976 handyside kararını armağan ediyorum. münasip bir yolla okusunlar.

"10. maddenin 2. paragrafı saklı kalmak üzere, düşünceyi açıklama özgürlüğü, sadece hoşa giden veya zararsız ya da tepki yaratmaz sayılan “haber” veya “fikirler” için değil, devlete veya halkın bir kısmına `ters düşen, şoke eden ya da üzüntüye sevk edenler için de geçerlidir. çoğulculuk,hoşgörü` ve yeniliğe kucak açma bunu gerektirir ve bunlar olmadan demokratik toplum olmaz."

madem artık medyatiksen, her türlü eleştiriyi kaldıracaksın sabire. gülümse, çekiyorum! öpücükler.
  • uyuduğu ortamın sürekli havalandırılması gerekmektedir.