şükela:  tümü | bugün
  • ankara 2.sulh ceza hakimliği'nin sabire meltem banko'nun talebi üzerine verdiği 12.02.2018 tarih ve 2018/1172 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • aşağıdaki tarife biraz kimyon önerisi yaptığım avukat.

kurufasülye için malzemeler

500 gram kuru fasulye
    4 yemek kaşığı
    ayçiçek yağı
    1 adet orta boy kuru soğan
    1 adet orta boy kırmızı biber (arzuya göre)
    2 adet orta boy yeşil biber (arzuya göre)
    1/2 yemek kaşığı biber salçası
    1/2 yemek kaşığı domates salçası
    3 su bardağı su
    1/2 çay kaşığı
    tatlı toz kırmızı biber
    1 çay kaşığı tuz
    püf noktası
    kullandığınız fasulyenin cinsine göre suda bekletme işlemini kısa bir süreyle sınırlayabilirsiniz.pişirme öncesi:bir gece önceden suda beklettiğiniz kuru fasulyeleri, üzerini çok az geçecek miktarda su ilavesiyle, düdüklü tencerede daha kısa sürede pişirebilirsiniz.arzuya göre kurutulmuş acı biber ekleyebilir, sıvı yağın yanı sıra tereyağ da kullanabilirsiniz.tencerede pişen kuru fasulyeyi; karamelize ve yoğun bir tat vermesi için 1 yemek kaşığı bal ilavesi ile çömlek kapta, fırında 20 dakika daha pişirdikten sonra servis edebilirsiniz.

nasıl yapılır?
    ayıkladığınız kuru fasulyeleri bir gece önceden ılık suya basın.
    kuru soğanı küçük küpler halinde yemeklik doğrayın. ortadan ikiye kesip çekirdeklerini çıkardığınız renkli biberleri soğanlarla uyumlu olacak büyüklükte doğrayın.
    ayçiçek yağını derin bir tencerede kızdırın. kuru soğanları ekleyip hafif bir renk alana kadar kavurun. doğranmış renkli biberler, biber ve domates salçasını ekleyip kısa süre daha kavurma işlemini sürdürün.
    tatlı toz kırmızı biber ilavesiyle tatlandırın. önceden suda bekletip suyunu süzdürdüğünüz kuru fasulyeleri ekleyip karıştırın.
    kuru fasulyelerin üzerini az miktarda geçecek kadar su ekleyip kısık ateşte fasulyeler yumuşayana kadar pişirin. pişirme işleminin sonuna doğru tuz ekleyin.
    kıvam alan kuru fasulyeyi arzuya göre sıcak ya da soğuk olarak sevdiklerinizle paylaşın.
  • osurarak uyurken periscope'u açık unutan akp'li sarışın avukat.
  • osur osur pazara kadar, sildir sildir fizan'a kadar!
  • yazıyorum yazıyorum dinletemiyorum. arkadaşlar troll başlıklara meltem banko entry'si girersek kadın nereyi sildireceğini şaşırır, mavi ekran verir. win-win durumu yani. haydi bakalım.

(bkz: troll başlıklara banko entry kampanyası)

mesela troll bir başlık açıldığında başlıkla uzaktan yakından alakası olmayan fakat tamamen malum şahıs ile alakalı olan bir entry gireceğiz ve entry altına ya da üstüne yukarıda yazdığım başlığın bakınızını vereceğiz. böylece niye yazdığımız da belli olacak.

(bkz: #74223956)
    (bkz: #74223929)

--- spoiler ---

örnek başlık: kadınların bazı haklarının geri alınması gerektiği

örnek entry:

(bkz: troll başlıklara banko entry kampanyası)

eller ayırsabire
    yollar ayırsabire.. vs. vs.

--- spoiler ---
  • hadi bakalım;

eller ayırsabire
    yollar ayırsabire
    yıllar ayırsabire
    biz ayrılamayız.
  • kim osurdu lan?

(bkz: çok osurgaçlı götürgeç)
  • yine yine yine yine yine yine yine yine entry sildirmeye başlamış. eski entry'mi olduğu gibi yapıştırıyorum:
    --- spoiler ---
    hakkında yazdığım "sabire ismini kabul etmiyor galiba, sabire'siz başlıktaki entrylere dokunduğuna göre. ya da nüfusta sabire ismi bulunmuyor. bilemedim." girisini sildirtmiş, gerçekten boş bakkal.
    --- spoiler ---

*
  • saka maka, efsane web sitesi yapmis. yalniz ilk bakista bir moda markasinin web sitesi sanmak mumkun. avukatlik degil de.

ek: haha web sitesinde iletisim formu da var. :)