şükela:  tümü | bugün
  • anladığım kadarıyla mahkemede kendisinin savunduğu kadının uygunsuz görüntülerini çekip internette paylaşan kişiye hakim beraat kararı verince sabire hanım sosyal medyada adalet diye haykırmış. şimdi ekşi sözlük ahalisi bu arayışa destek vermeli midir diye sormak isterim...malumunuz sosyal medyada gündem olan olaylarda mahkemenin karar mekanizması hızlanabiliyor veya değişebiliyor ...
  • bence kadınla sırf akp'li olsa ve mahkemenin bokunu çıkarsa bile uğraşılmaması gerekir. bu insanlık değil. daha önce de söyledim. ben de güldüm bazı olaylara, yalanım yok. açılan bazı söz oyunlu başlıklar istemsiz güldürdü. ama yapılması yanlış. ona sadece insan olarak bakın.

not: komünist.

edit: al işte. gelmiş bir tanesi hemen "link var mı". hiç empati duygusu yok mu sizde? bu adamlığa, insanlığa sığar mı? yürüyün gidin. inci sözlüğe döndü yemin ediyorum.
  • çok üzüldüm kardeşim link var mı?
  • istinafın anlamını bilmeyen bir avukat yoktur herhalde diyordum... varmış ya da amaç başka!

t: ekşi sözlükte canı sıkıldıkça girdileri sildiren kişinin, kendi iddiasıyla adalet arayışı. dosyayı görmeden insanlara saldırmamak, konuşmamak gerekir. madem öyle yayınlasın! tek taraflı linçlerden bıkmadık...

edit: olayı “mağdur” kişinin ağzından dinliyorsunuz, hukuk fakültesinde hocalar şu minvalde bir şeyler söylememiş mi “size gelen mağdur her zaman haklı değildir, çok konuşmasına “kendi gerçeklerini” anlatmasına izin vermeyin, dosyasını inceler ona göre davranırsınız.”

insanların defalarca canı yandı bu tip durumlardan. olayı bilmeden maalesef yorum yapamayız. üzgünüm “hak savunucusu” bunu bilmeliydi.
  • hakim: niye gülüyorsun zırt pırt?
    sabire: duvarda adalet yazıyor, ona gülüyorum...

mahkemelerde zarıl zarıl entry sildirip yargıyı meşgul ederken bir sorun yoktu ama di mi? bu ülkede yargı yüzlerce kez yanıldı, kaçına isyan ettin?
    tabi böyle bir dava patates olunca, haliyle itibarını da yitirdin. onun isyanı bu. aferin.
  • devletin ölmüş bitmiş olduğunu gösteren olaylardan sadece birini işaret eden arayış*. yazık. twitterdaki tepkilere göre insan gözaltına almak, salmak falan. kurallar, gerçek kimsenin umrunda değil. saçma ama silinmemesi gereken habire götten zarto gibi başlıkları sildirdiği için gördün mü hıh demek istiyorum ama işte.
  • davasında samimi ve dürüstse asla endişelenmemesi gereken avukatın verilen kararı kınamasıdır. çünkü kendisinin de sabitlediği tweet'te söylediği gibi "sen yeter ki davanda samimi ve dürüst ol... allah'ın adaleti asla gecikmez!".

daha çok şey yazmak istiyorum da bıktırdılar yemin ederim. bu riyakarlık, bu sahtekarlık... midem bulanıyor artık. tabi ki sana söylemiyorum meltem hanım; okursun, üzerine alınıp dava falan açarsın aman ha. ben başkalarına söylüyorum.
  • ankara sulh ceza hakimliği'nin sabire meltem bannko'nun talebi üzerine verdiği tarih ve d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir şeklinde bir içerik beklediğim ama görmeyince çok şaşırdığım başlık.
  • paylaşsın dosya içeriğini hak verelim.