şükela:  tümü | bugün
  • az önce tv'de denk geldiğim uzaklara daldıran, fena duygulandıran reklamdır. sonlara doğru yapılan memleket vurgusu ve sevdiklerimizden bahsedilmesi fişi çeken hamle olup, durup dururken bir ufak rakı açtırma gücündedir... şarkıyı söyleyen hanfendinin de bunda katkısı büyük.
    reklamda geçen sözler:
    sabret türkiye! bir süre sevdiklerimizden, güzel ülkemizin sokaklarından, caddelerinden ayrı kalacağız. ama merak etme, geçici bu ayrılık...

ve reklam
  • insanları evde kalıp biraz sabretmeye teşvik edebilecek güçte olan reklamdır. en azından hepimize bu günlerin geçeceğini söylemesi ile umut veriyor. bayıldım!
  • sabredemeyip herkesin icra dosyaları için baskı yapan şirkettir, dikkate almayınız
  • sabır ve dua ile sözünün sabır kısmı çekilmiştir, sıra dua kısmında
    turkcell akp'nin arka bahçesi gibi

hangi dua elektrik,doğalgaz faturamı ödeyecek? bilen suser varsa yeşillendirmesi rica olunur.
  • reklamlara verdiği parayı faturalardan düşseydi keşke üç beş.
  • faturayı ödemeyince pek sabırlı olmuyorlar ama.
  • cihangir’den atakan’ın beğendiği reklam. pek çok şantiye reklamı idrak etmeye çalışıyor.
  • avukatlara, borçluları arayın talimatını veren de benim zaten.
  • reklamı izlerken gözyaşlarımı zor tutuyorum. bazı insanlar endişeleriyle görmezden gelerek başa çıkar ya benimki de öyle.

dedem hasta. reklamı her gördüğümde aklıma o geliyor. ankaradayım ama ona gidemiyorum. korkuyorum ona bulaştırırım diye. haberini alıyorum ama geçen krize girmiş yine. sinir krizine giriyor, ağlıyormuş. ben dedemi böyle görmeye, duymaya alışık değilim. annem anlatırken üzülmemeye çalışıyorum. çünkü ben üzülürsem annem daha da üzülür. normalmiş gibi davranıyorum ama değil. dedemi özlüyorum, onun için korkuyorum. bu süre uzar ve ben onu göremeden başına bir şey gelir diye çok korkuyorum.

bir görseniz mavi mavi gözleri var. eskiden o gözler ateş gibi parlardı şimdi bir şeyleri unutmanın ve kafa karışıklığının verdiği endişe ile bakıyor. bazen yanına gittiğimde benden korkuyor çünkü tanımıyor.

insanlar olayları ne kadar sakin karşıladığımı övüyorlar. hiçbir şeyi sakin karşılamıyorum, tek yaptığım bastırmak. anlatmıyorum, anlatamıyorum. kimsenin yanında ağlayamıyorum. çok nadir insanların yanında ağlarım karşımdakine çok güvenmem gerekir ama yok, artık güvendiğim bir tane bile insan yok. düşünün 2013 yılında bu sözlükte yazar oldum ve 2015ten beri sadece ve sadece dertlerimi burada entrylerim ile anlatabiliyorum.

en acısı yazarken fark ettim. ben bunu bu kadar dert ediyorken kim bilir annem neler yaşıyor ve paylaşamıyor. yarın en azından onunla konuşmalıyım.

kısacası reklam size borçlarınızı hatırlatabilir ama bana dedemi hatırlatıyor ve onu göremeyecek olmanın korkusunu. umarım bu süreç kısa sürede biter ve dünyaca kurtuluruz bu beladan.
  • dram yaparak evde kalana moral vermek yerine iyice düşüş yaşatan reklam. pozitif enerjili şeylerle insanların sabrını şarj edersiniz böyle değil.