şükela:  tümü | bugün
 • bir kaplan cinsidir. geçmiş zaman kullanmaya yüreğim elvermedi.

  ayrıca children of the corn'un bilmem kaçıncı bölümünü yöneten james hickox bu isimde bir film çekecek. konusu ise oldukça yaratıcı... bir fosilden elde edilen dna ile tüm zamanların en vahşi kaplanı olan sabretooth tekrar yaşama dönecek ama bir yolunu bulup kaçacak. sonra adam yiyecek. (ulan ben bunu bi yerden biliyodum sanki)
 • yaklaşık olarak 2.75 metre uzunluğunda olan bu prehistorik canlının, ön dişleri 228 milimetre boyundaymış. dolayısıyla bir mamutu bile rahatlıkla öldürebilirmiş.
 • wolverine'in anasına bacısına atlayabilen tek eleman..ultimate x men serisinde "wolverine müsvettesi" olarak tanıtılması beni derinden yaralamış olan karizma kişiliktir..mark millar abimiz wolverine merkezli bir hikaye yaratmak için yanlış işler yapıyor..kendisini uyarıyoruz..
 • ice age'in muhteşem yaratığı diego'nun da dahil olduğu kaplan familyası.
 • alternatif evrenlerden birinde - charles xavier'in öldüğü ve magneto'nun rogue ile evlenip x men'e liderlik ettiğinde - victor creed sevilen bir x-man'dir... elbette logan da bir villain...
 • show tv aksiyon filmlerinden biri. bir şekilde bir tane klonluyorlar, sonra da ellerinden kaçırıyorlar. pamuktan pufuduk bir şey olması korkunçluğunu hiç azaltmamış. ne de amaçsızca insanları kafasından tutup götürmesi. sizi koltuklarınıza çivileyecek bir prodüksiyon.
 • fox kids'in dangalak dublajlari sayesinde "seybirtuut" deyil harbi harbi "sabretuut" adini almis marvel karakteri. veet soguk agda oneriyorum ayrica kendisine.
 • hakkindaki adamantium iskelete sahip oldugu [sadece (bkz: lady deathstrike)], wolverine'in eline verdigi ve wolverine'in babasi oldugu iddialari gotunden uydurmanin en guzel ornekleri olabilecek mutanttir. bu ki$i ibnenin onde gidenidir, babasini dahi satardir. bir zamanlar wolverine'in guvendigi tek elemanken onu satarak deli bir du$man kazanmi$tir. bilimum seride bunun boku cikartilmi$, sapitildikca sapitilmi$tir. zira butun kar$ila$malarida draw biter. bunun yerine omega red vardir en guzeli, wolverine sever kendisini tadindan yenmez.
 • sabretooth'un zarar görmüş veya yok olmuş hücreleri çok büyük bir hızla yenilenir, ayrıca hızlı iyileşme yeteneği sayesinde zehire ve pek çok uyuşturucuya karşı bağışıklıdır. normal bir insandan çok daha kuvvetli ve çeviktir. gelişmiş koku alma duyuları vardır. ayrıca dişleri ve pençeleri kemik kadar sert şeyleri parçalayabilecek kadar keskindir. sonradan iskeleti adamantium ile kaplanarak asla kırılmaz hale getirildi. bir bakıma wolverine'in daha iri, daha kuvvetli, daha hızlı ve daha vahşi versiyonu gibidir.

  sabretooth aslında ilk olarak iron fist çizgiromanlarında ortaya çıktı. iron fist'in bir düşmanı olarak yaratılan sabretooth daha sonra örümcek-adam'ın bir sayısında görüldü. kara kedi ve örümcek-adam ile savaşan sabretooth, örümcek'e yenildi. bundan sonra x-men çizgi romanlarında gözükmeye başlayan sabretooth'un karakteri yavaş yavaş gelişmeye ve şu anda bilindiği haline gelmeye başladı. zamanla sabretooth, x-men'in en tehlikeli düşmanlarından biri haline geldi. sabretooth, güçleri ve kan akıtmaya karşı duyduğu inanılmaz isteği ile gerçek bir ölüm makinesidir.

  çocukluğu babasının ona yaptığı türlü işkencelerle geçti. bunlar victor'daki saldırganlığın inanılmaz bir şekilde artmasına neden oldu. avlamak, savaşmak ve öldürmek için psikopatça bir istek duyuyor. öldürdüğü kişinin bir insan veya mutant olması onun için hiç farketmez.

  bir hükümet birliği için çalışmaya başlayan victor creed burada logan adlı esrarengiz bir adamla ortak oldu. ikisi de weapon x adlı çok gizli bir hükümet projesinin sabretooh ve wolverine kod adlı denekleri oldular. aralarındaki anlaşmazlıkları berlin'deki bir operasyon sırasında iyice su yüzüne çıkınca creed ile logan o günden sonra birbirlerinin en ölümcül düşmanları oldular. creed'in şekil değiştirebilen bir mutant olan mystique ile olan ilişkisinden graydon creed adlı bir oğlu oldu. fakat graydon büyüyünce kuracağı insanlık dostları adlı örgütle mutant düşmanı propogandanın baş ismi olacak, hatta abd başkanlığı için aday bile olacaktı. sonunda graydon bir suikast sonucu öldürüldü.

  sabretooth daha sonraki yıllarda mr. sinister'ın oluşturduğu marauders adlı ekiple morloklar'ın katliamına karıştı. bu katliam sırasında artık bir x-men üyesi olan wolverine ile tekrar karşılaştı. yıllar boyunca süren pek çok uğraştan ve savaştan sonra x-men nihayet sabretooth'u yakalamayı başardı. profesör charles xavier telepatik güçlerini kullanarak sabretooth'un psikopatça yok etme arzusunu ortadan kaldırarak ona yardım etmek istiyordu. sabretooth'un xavier malikanesi'nde olduğunu öğrenen wolverine en büyük düşmanına saldırdı ve adamantium pençeleriyle sabretooth'un beynine zarar verdi. bu yaralanma yüzünden yaşadığı travma sonucunda sabretooth oldukça pasif ve barışçıl davranmaya başladı. fakat bir süre sonra gerçek kişiliği tekrar ortaya çıktı. prof. x tüm çabalarına rağmen onun içindeki kötülüğü yenmekte başarısız oldu. sonunda sabretooth bağlarından kurtulmayı başarıp psylocke ile savaştı ve onu ciddi bir şekilde yaralayarak malikaneden kaçtı.

  daha önce emrinde çalıştığı amerikan hükümeti onu tekrar çağırdı. sabretooth, mystique ile birlikte hükümetin kurduğu bir mutant birliği olan x-factor'a katıldı. fakat aşırı saldırganlığı yüzünden sabretooth'a güvenilmediği için elektronik bir aygıtı boynuna takmaya zorlandı. bu aygıt eğer saldırmaması gereken birine saldırırsa veya aygıtı çıkarmaya çalışırsa harekete geçecek ve sabretooth'un sinir sistemine şok uygulayacaktı. fakat sabretooth aygıttan kurtulmayı başardı, x-factor'a saldırdı ve ekibin bazı üyelerini vahşice yaralayıp kaçtı. daha sonra sabretooth hükümetin desteklediği yeni bir weapon x projesine katıldı.
hesabın var mı? giriş yap