şükela:  tümü | bugün
 • esra ceyhan bunu söylerken evde misafir varken çocuğuna kızan anne modundadır.
 • hazerfen ahmet galata'dan uçarken karşı balkonda çamaşır asan esra ceyhan'ın uçmak yerine yerde yuvarlanan sadri bey'e verdiği tepki. sadri bey'in bir anlık motivasyonla uçabileceğine inanması kadar esra ceyhan'ın bu sakin tepkisi de şaşırtıcıdır. kadın neler görüp geçirdiyse artık. orada verilecek en normal tepkiyi götün götün kaçan tarık mengüç veriyor bence. normal bir insan öyle yapar. ama esra ceyhan insanlıktan öte bir yerde artık. burada incelenmesi gereken esra ceyhan. öteki adam "bunu alın dışarıya" deyince bunu alalım deyişinde de var o sakinlik. bence esra ceyhan uzaylı. mustafa topaloğlu'ndan öte. bambaşka bir ruh. o gün bugündür şaşırdığım yerde sadri bey ne yapıyorsunuz? diyorum ben. bana bir hal geldi. kayseri otobüsünde de değilim üstelik.

  hatırlayalım:
  http://alkislarlayasiyorum.com/…-ceyhanla-ucan-adam
 • sabri bey düşünür: "elimi nereye koysam? baldırlardan yukarıya mı çıksam? belden aşağı doğru mu insem? elin hızı ne olmalı?" bu sırada diğer eli hala saç-boyun okşama seansındadır?

  sabri bey, partnerin suskunluğundan cesaretlenip, bilinçaltında kalmış eylemleri gerçekleştirmenin zevkini yaşamaya hazırlanırken, adeta realitenin kalın duvarlarına çarpmıştır bu cümleyi duyunca: "sabri bey ne yapıyorsunuz?" sabri beyin bilinçaltı fantezileri bu kez de mi sekteye uğrayacak?

  halbuki sabri bey bu cümleyi duymayı, işin celallendiği, aletin hedefi bulmasına yakın bir zamanda duymayı bekliyordu. derin bir hayal kırıklığı içinde kendini gerçekleştirmeyi uman sabri'nin dünyası yıkıldı. aynı zamanda bir düşünceler içine dalan sadri beyin aleti de ister istemez sönümlendi ve işlevsiz hale geldi. bir kere düşünme süreci başlayınca, düşünce bir girdap gibi kendine çeker adamı ve pratik uzaklarda kalır; alet de pratik bir şeydir. düşünceden bağımsız iner kalkar, ne de olsa.

  sabri'nin beyni "hemen çıkıp gitsem" gibi durumu idealleştirme, onur meselesi yapma fikirleri üzerinde çalıştı. "yenildik bari, kişiliğimiz koruyalım, bundan sonraki durumlara karşı tek vücut olalım" diyor alttan alta. halbuki tamamen bir yanlış yolda. sadri bey "durun! ne yapıyorsunuz" cümlesini filtrelemeydi ve durumu beyin yerine diğer uzuvlarına bırakmalıydı. ondan sonra iş artık orada kopar mı? sabri uçar mı çakılır mı belli olurdu. sabri bunu yapabilecek medeni cesarete sahip olmadığını kanıtladı hepimize. sabri'ye daha fazla pratik diliyorum.

  not: bu yorum her olayın seks belirlenimli olduğunu iddia freudyan paradigmanın ürünüdür. ben böyle okudum olayı kardeşim.
 • - sadri bey ne yapıyorsunuz?
  + ben ne yaptığımı biliyor muyum sanki?

  (bkz: arabesk)*
 • esra ceyhan: -sadri bey ne yapoyorsunuz
  diğer konuk: -alın bunu *
 • "sabri bey n'apiyosunuz?" diyor aslında. bir de orada dikkatimi çeken, korku içindeki tarık mengüç'e de "tarıkçım gel canım" şeklinde anne edasıyla emir vermesi.
 • - sadri bey ne yapıyorsunuz?
  + ...
  - sadri bey ne yapıyorsunuz?
  + ...
  - sadri bey?
  + ...

hesabın var mı? giriş yap