şükela:  tümü | bugün soru sor
 • marmara kamu'da ikinci sınıf introduction à la gestion ve üçüncü sınıf étude sectorielle derslerine giren, pek bir samimi, pek bir karizmatik saint benoit mezunu hoca.
 • marmara kamuda 2. sınıflara işletmeye girişin yanı sıra 4. sınıflara pazarlama ve şirket stratejileri derslerini de veren doçent.
 • çok iyi bilip hiçbir şey anlatamayanların arasından iyi bilip çok iyi anlatarak sıyrılabilen hocadır.
 • artık iki oğul sahibi eski saint benoit'lı
 • öğrencilerini kendi yazmış olduğu kitabını satınalmaya zorlayan, almayanları dersten geçirmeyen öğretim üyesi. ayrıca her zaman sınıftaki bakımlı ve güzel kızlara cömertçe iyi not verirken erkeklere karşı her türlü kıllığı yapmaktadır.
 • şu anda her çarşamba yüksek lisans dersime gelen eşine ender rastlanabilecek hocalardandır. uluslar arası ekonomik ilişkiler diye bir ders veriyor. ancak dersin içeriği olmadığı için tamamen yakın tarihi ve günümüzde devam etmekte olan trajik gündemi anlatan filmler izleyerek ve tartışarak devam eden bir ders sistemimiz var. bizleri yazılı eser bırakmaya özendirmek adına her hafta bir deneme yazıyoruz. kendisi okumamız gerektiğini söylemeseydi kesinlikle alıp okumamın aklıma gelmeyeceği kitapları okuyoruz. ufkumu açtığı ve bana birşeyler kattığı kesin.

  bence kendisi de son derece bilgili, akıllı, sempatik ve karizmatiktir. çocukluğundan beri feneryolu'nda oturmasına ve hatta bir dönem fenerbahçeli olma gafletine düşmüş olmasına rağmen artık koyu bir beşiktaş taraftarıdır. severiz, sayarız.

  edit : fenerbahçe'de değil feneryolu'nda oturuyormuş. tü kaka cahillik!
 • ihracat hakkında her şey adlı bir kitap yazmış olan doçent. yazdığı bol bilgili kitap, okuyucuları çileden çıkarsa da bunca bilgiyi derleyip toparlaması da alkışı hakediyor. hukuk veya ihracat geçmişi olmayan bir insanın anlayamayacağı bir şekilde yazdığı bu kitap, tez mi okuyoruz, hukuk dersine mi girdik, ulen alt tarafı ihracatı anlamaya çalışıyoruz serzenişlerine de gark ediyor insanı. anayasa tadında, ne diyor kuzum bu diye diye okunmaya devam edilir bu kitap. bir elde sözlük, her paragraf şeklindeki cümle 5 dakika düşünülerek. ah tabi bir de anlaşılan kısımlarda da özne eksikliği var ki evlere şenlik. örneğin, "süreler" başlığı altında sürelerin yasal olarak neyi anlattığını açıklayan yazar, bu sürelerin ne süresi olduğunu yazmamayı uygun görmüştür. yani diyelim ki her ayın son iş günü süre bitermiş. ne süresi yahu bu? belki de yılların ihracatçıları için süreler çok anlam ifade ediyordur, cehaletime verin, ama düz bir insan için, neyin süresi olduğu belirtilmeden sivrisinek vızıltısı kadar değer teşkil ediyor bu kavram. eleştirilecek çok yanı olan bir kitap yazmış sayın doçent bey. ve bu durum belki açıklanabilir. mesela, bu kitabın hedef kitlesini düz insanlar oluşturmuyordur? profesyoneller içindir belki. ama yazık ki bunu belirtmeden kimse algılamaz ne için yazıldığını bu kitabın. sayın burak arzova'ya verilebilecek en iyi öneri, bir kitap yazıyorsa ve bu kitap farklı kitapçılarda yer alıyorsa, yani sırf kendi sınıfı için yazmadıysa bu kitabı, adam gibi açıklamalarda bulunması, ya da kitabın üstüne kim için yazdığını belirtmesidir.**
 • derslerinde yoklama yapıp gelmeyen şahsı bir sonraki hafta haklı nedenlerle dahi derse gelmese bile yerin dibine geçiren insandır ayrıca kendinden bir saniye sonra gelen kişiyi bile derse almamak gibi garip bir huyu vardır
 • iyi bilir, iyi anlatır. marmara üniversitesi'inde sermaye piyasaları ve portföy yönetimi yüksek lisans dersi vermektedir.
  sunumundan fazla memnun kalmadıklarına peş peşe sorular sıralar. cevap veremeyen sunumcu bunları "hoca bana sunumda sorularla resmen saldırdı!" diye yorumlar lakin kanımca hocanın yaptığının meali, "sunumu iyi hazırlamamışsın ama güme gitmesin bari, hazırlandıysan bunlara cevap ver de hem sınıf bir şeyler öğrensin hem de sen sunum notunu biraz daha yükseltmiş ol" şeklindedir. soruları cevaplayamayan, hocanın kendisini küçük düşürmeye çalıştığı gibi paranoyalara bile kapılır.

  bir de, o şimdi profesör*.
 • şu ahir ömrümde gördüğüm ve görebileceğim fazlasıyla donanımlı, kendini işi dışında birçok alanda geliştirmiş,çok yakışıklı olmayan ama aksi gibi fazlasıyla çekici olan ademoğlu,iyi öğretmen,nezih şahsiyet vs..eğer ki öğrencisiyseniz ve kendinizi ona kanıtlamayı onu alt ederek yapacaksanız,aman diyim..aman!!...hazır cevapları ve hayata dair görüşlerini öyle güzel şekilde cümlelere yedirir ki,değil bulunduğunuz ortamda rezil olmak,uzun bir süre psikolojik tedavi görmenize neden olabilir..bu tür girişimlere verdiği her cevap tanıklığımla sabittir..dersine ilginiz yanında birazda çabanız varsa geçmemeniz için hiçbir neden yoktur..yanısıra başarılı bir akademik hayat,şanslı olan eşi içinse mutlu bir evliliğin baş kahramanı..