şükela:  tümü | bugün
 • hakkında entry girilmemesine şaşırdığım,çoğu beşiktaşlının çok iyi hatırlayacağı,48 maçlık yenilmezlik serimize,gs ile oynadığımız 92-93 ilk devre maçında,35. dakikada recep çetin ve metin tekini oyundan atarak son veren,dünün hakemi,şimdinin gözlemcisi.
 • muhittin boşat gibi süper? bir eski hakemi listesinde bulunduran yeni başkan. hadi hayırlısı bakalım.
 • futbola biraz meraklı olanların orta hakemlik yaptığı dönemi hatırladığı, yıllar önce okuduğum okulda* öğretmenlik ve muavinlik yapıp emekli olan, yeni mhk başkanı. hakkında, birçok taraftarın maçlardaki performansı sebebiyle yakası açılmadık laflar(!) sarfettiği malumdur. gerçi bu, hakemlik hamamına giren herkesin yaşadığı bir terlemedir. okuldayken sabri çelik'i gözlemlediğim kadarıyla, onun "efendi, kibar, saygılı, adaletli" olduğunu söyleyebilirim. "efendi, kibar, saygılı, adaletli olması, işini kötü yapmayacağı anlamına gelmez" gibi bir sav ileri sürülebilir tabii. bu sav doğrudur da; lakin bu özellikler, "hakemlerin insani yönlerine, taraftar gözlüğüyle bakarak yapılan yerli yersiz ve dolayısıyla öznel olan eleştirilerin yanlış olduğu" gerçeğini vurgulamak amaçlıdır. kısacası, yeni görevi olan mhk başkanlığına dair eleştiri yapmak için, önyargılı yorumlarda bulunmadan beklemek uygun gözükmektedir.
 • muhittin boşat denen dangınendragonu ne hakla listeye aldıgıni anlayamadığımız hakem eskisi.. muhittin kim diyenleriniz olacaktır. hani şu eski voleybol hakemi!!!
 • yillar evvel, hakemligin yani sira macka meslek lisesi'nin kutuphane sorumluluğunu da yuruten kisi.
 • 8 yaşında idim,o sıralar beşiktaşım asla yenilmiyordu.buna rağmen ilkokuldaki sınıfımda azınlıkta idim,tüm fenerliler,gsliler acaip kıskanıyordu.başladık saymaya,hiç yenilmedik,saydık,48 oldu.sonra gs ile oynuyoruz,daha da futbola yeni merak salmışım;maç başladı,babamla izliyoruz.yine maça süper başladık,kibar feyzo çaktı golunu,tabi ben sevinçten çıldırdım.sonra bir baktım çirkin kral recep çetin oyundan atıldı.babam sövüyor,ben ise ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.bu yetmiyor,bir düdük daha,gs penaltı kazanıyor;babam sövüyor ben yine anlamıyorum.penaltıyı kalecimiz metin akçevre kurtarıyor ben yine çığlıklar atıyorum.ve maçı yönetmeye çalışan insan,son darbeyi vurup metin tekini oyundan atıyor.sonra gs golleri geliyor.ve maç bitiyor;benim gözlerim ilk defa takımım yüzünden yaşlı...babam gelip teselli ediyor,onun çocukluğunda beşiktaşın iç şampiyon olmadığını söylüyor.bu teselli bile beni kesmiyor,çünkü 48e kadar çok zor saymıştık.isyan ediyorum,babama bu haksızlığın kalkma ihtimalinin olup olmadığını soruyorum.o ise 'oğlum bunlara alışman lazım,ilerde daha çok canın yanacak bu siyah kazaklı adamlardan.'o adamın ismini ise maçın gazetedeki yorumlarını okurken öğreniyorum:sabri çelik.ve hala canımı yakmaya devam ediyor,babam haklıydı,tek değişen maçlarda giydikleri hakem kazağı yoksa herşey aynı tas aynı hamam.(bkz: bu da böyle bir anımdı)

  yıllar sonra edit: bu entrydeki penaltı iddiam sonucu sözlükte en hastası olduğum yazarla tanıştım. o entry girişimden bu yana penaltı yok dedi, ben var dedim. hiç yapmadım belki de bu güne kadar ama, sanırım hafızamın yanıldığını kabul etmeliyim. ich ustama da selam ederim.
 • 1959 dogumlu, eski birinci lig hakemi, gözlemcisi ve mhk ba$kanıdır..

  kötü anılar bırakan bir hakemdir.. ama onun sucu degildir..
  5 aralık 1992 tarihinde kendisine küfür eden recep cetin'i oyundan atmı$, ondan sonra be$ikta$ golü bulmu$tur..
  bahsi gecen macta galatasaray penaltı kacırmamı$tır, cunki penaltı olmamı$tır.. olsaydı falko götz'ün kacırması pek olası degildi zaten....
  galatasaray ikinci yarının ba$ında 10 ki$i kalmı$tır. atılan muhammet olmu$tur, madida'ya arkadan belediye otobüsü fordu yapmı$tır, sinirlendirmi$tir..
  iki takımda 10 ki$i iken galatasaray öne gecmi$, metin tekin'in kırmızı kartından sonra 3. gol gelmi$tir..

  be$ikta$'ta o zaman 10 ki$i ile rakibini yenme modası vardı ya 3 forvet oynayan feldkamp'a carpmı$tı o kadar..
 • https://www.youtube.com/…m3v8jspa6o&feature=related

  verdiğim linkteki itirafından hiç bir bok anlamadığım hakem. bana göre pozisyonu çok güzel süzmüş ve hakan şükürü arkadan iten oyuncuyu çok güzel farketmiş, neticesinde verdiği penaltıyı da hakan şükür müthiş bir panenkayla sonlandırmış.sanırım medyanın baskısından dolayı doğru verdiği kararın yanlış olabileceği düşüncesine iyilmiş ve kocaelispor'dan özür dilemiş.

  bazı mallar da gitmiş bu itirafı hakemlerin galatasaray'ı kollaması başlığı altında paylaşmış, paylaşandan allah razı olsun ben bu güzel golü izlememiştim.
 • fanatik galatasaraylı hakem emeklisi , şimdinin gözlemcisi. yanılmıyorsam kongre üyeliği de var. beşiktaşı zamanında çok katletmiştir.