şükela:  tümü | bugün
 • ayrıca emniyet genel müdürü gökhan aydıner ile de sekiz milyon dolarlık yüz tanıma sistemi projesi için karşı karşıya gelmiş hem projeyi hem de aydıner'i sert bir dille eleştirmişti. uzun "proje için öngörülen 8 milyon dolarlık muhammen bedel gelecekte yolsuzluk ekonomisinin sembolü olarak medyaya intikal edip soruşturma konusu olacak" demişti. bu operasyon ile akp hükümetinin celalettin cerrah, hanefi avcı ve sabri uzun'dan oluşan emniyet triosu da böylece ilk firesini vermiş oldu.
 • şemdinli olayları ile ilgili olarak "hırsız evin içinde" "kilit bozuk" dedi. askeri istihbarat kaynakları ima etti, suçladı. ve tez elden görevinden uzaklaştırıldı.

  28 şubat sürecinde bülent orakoğlu gibi harcandı. van savcısı gibi şutlanmadığına dua ediyordur. demek ki içerideki hırsızın hükümete de sözü geçiyor...

  ilgili açıklamaların geniş hali için..
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=179204
 • 6 yıl istihbarat daire başkanlığı yapan ve

  fethullahçılara dokunduğu için hayatı karartılan dürüst,

  ülkesini seven adam...
 • tbmm yasadışı dinlemeleri araştırma komisyonu'na konuşan emniyet istihbarat daire eski başkanı.

  "sabri uzun'dan ergenekon, balyoz ve oda tv davalarına ilişkin önemli açıklamalar"
  http://haber.sol.org.tr/…iliskin-onemli-aciklamalar
  http://www.ulusalkanal.com.tr/…3.html?jdfwkey=wwiwt
  http://video.cnnturk.com/…undan-carpici-aciklamalar
 • muammer akkaş tarafından tekrar hrant dink davası için tanık olarak ifadesinin alınacağı belirtiliyor. bilindiği üzere erhan tuncel bu işin düğümünün ali fuat yılmazer ve ramazan akyürek olduğunu belirtmişti. sabri uzun'un bu yönde vereceği ifadeler de davanın seyrini değiştirebilir diyeceğim ama, yine de tetikçinin azmettiricisi ile büyük azmettirici arasındaki resme daha da yaklaşabileceğiz sanırım, umutluyum hala.

  http://www.odatv.com/…u-dinlemek-istiyor-0201141200
 • (bkz: #39457031)
 • kitabı (bkz: in) cuma gününden itibaren piyasada olacak.

  soner yalçın'ın kitapla ilgili yazısı burada

  okunması gereken bir kitaba benziyor.
 • son dönemde bizim ülkede gelişen, biten tüten dosyaları açıklığa kavuşturacağı söylenen in kitabının yazarı istihbarat dairesi eski başkanı. tabii oldukça zaman geçmiş kimi sansasyonel olayların üstünden bunu da düşünmek gerek.
 • deniz bakyal'ın seks kaçamağı başta olmak üzere birçok dinlemenin polis tarafından yapıldığını, bu polislerin ödüllendirildiğini, cemaatin bu işlerin arkasında olduğunu söyleyen eski istihbaratçı.
  ülkenin gidişatının hiç iyiye gitmediğini de söylüyor.
 • az önce haber kanalın da cemaatler ilgili görüşlerini dinledim.valla emniyeti en üst düzeyinde görev almış bir kişinin verdiği bilgilere baktımda. bizleri erenlerin enbiya nın koruduğuna karar verdim. o ne öyle mahalle bakkalinin mahalleden birisi hakkında bilgi vermesi gibi. ondan duydum, şu şöyle dediydi. yuh olsun.soyledikleri yavsaklik değilse yuh olsun.( ilk şaşkınlığı mi mit çi kaşif kozinoglu nun yazdığı kitabı okuduğum da yasamistim. bide askeri itiraf/ bilgi okursam kurtlar vadisi ile hayata devam. )