1. uzun sure toplu kalan sacin acilmasiyla zaman zaman ortaya cikan tek caresinin saci kendi haline birakmak oldugu durum.
  2. genellikle uzun saçlı insanlarda görülen bir ağrı/acıma hadisesidir. hassas bir kafa derisine sahip kişi, bu ağrıyı kafasını yastığa bastırsa da, saçını açıp saç diplerini ovsa da geçiremez. bu yüzden; önce saçları açmak, rahatlamak, sonra da uzun ve sıcak bir banyo en iyi çözüm olacaktır.
  3. sac nezlesi olarak da tanimlamis idi bir zamanlar bir kuafor hayret etmis idik evet. sac koklendigi zaman, kokleri islak ve su kesesi gibi cikarmis...
  4. sanki saatlerce dayak yemissiniz de butun olusan curukler kafanizda toplanmis hissi yaratan hadise. saci toplarsaniz yada cok uzun bi sure ayni sekilde sabit tutarsaniz olusur. onlemek icin duzenli araliklarla saclari hareket ettirmek gerekir ama en iyi cozum saclari sik yikamaktir..
  5. evde yapılan yağlıboya savaşlarının -kapı pencere boyama-sonucunda saçlara bulaşan yağlıboyaların gaz ile oğuşturula oğuşturula çıkarılması sonucunda ortaya çıkan acı
  6. kafa derinizin güneş yanığı - evet bildiğiniz güneş yanığı - olmasından da kaynaklanabilen durum. kafatasınıza yanık kremi sürmeniz de zor olacağından gerçekten can sıkıcı olur, saçınızı tarayamazsınız, uzunsa toplayamazsınız, yıkarken dikkatli olmak zorunda kalırsınız... ve fakat kafa derisini yakacak kadar güneş altında durabilmiş kişinin nasıl olup da kafasına güneş geçmemiştir onu bilemiyorum, iyi ki de bilemiyorum.