• vucut direncinin dustugunun belirtisidir.
  • bir insan hastalandiginda nedense bi sekilde olaya dahil olup insani daha da hasta eden olay.
  • sanki saatlerce dayak yemissiniz de butun olusan curukler kafanizda toplanmis hissi yaratan hadise. saci toplarsaniz yada cok uzun bi sure ayni sekilde sabit tutarsaniz olusur. onlemek icin duzenli araliklarla saclari hareket ettirmek gerekir ama en iyi cozum saclari sik yikamaktir..
  • saçın alışıldık şeklinden başka bi şekilde taranması, başka tarafa ayrılması sonucunda oluşan saç diplerinin isyanı, acıtır cidden...
  • uzun saçlı olmakla alakalı değildir. kafana elektrik veriyorlamış gibi, lokal ve cayırtkan bir acıdır.
  • boyle anlatinca hic komik olmuyor ama.. misali ismi gecince cok da acisini belli etmeyen ama insanin basina gelince cok acitan bir seymis. ciddi ciddi parmaklarinizla sac diplerinize dokunamiyorsunuz. hos dokunmadiginiz zamanlarda da cok aciyor. internetten yalan yanlis bilgiler edinmek istemem ama bircok yerden okudugum ve tecrube ettigim su gunlerde yaptiklarima baktigimda su sonuclari cikarabiliyorum: sac nezlesi dedikleri sey olabilir gercekten. cok soguk havalarda olan ve saclarini cok siki bir sekilde toplayanlarda. saclarini cok siki bir sekilde toplayip -20 derece soguga cikmis olan bende olmasina sasirilmamali oyleyse. cozumu icin saclari uzun sure serbest birakmak ve sicak dus onerilebilir. benim tecrube ettigime gore parmakla masaj yapmak cozum degil, mumkun de degil zaten, cok aci yapiyor.
  • uzun sure toplu kalan sacin acilmasiyla zaman zaman ortaya cikan tek caresinin saci kendi haline birakmak oldugu durum.
  • sac nezlesi olarak da tanimlamis idi bir zamanlar bir kuafor hayret etmis idik evet. sac koklendigi zaman, kokleri islak ve su kesesi gibi cikarmis...
  • önceki gün spordan yorgun argın ve bitkin bir şekilde çıkmışken terli terli yediğim buzlu dondurma sonucu sol tarafı şişen boğazımın ağrısının kulağımı dahil ederek ve dahi kulağımı da aşıp vurduğu yerin acımasıdır. lanet bir şeymiş.
    not: yalnızca sol taraf.
    ilave: bugün öğrendim; yüz felci olmuşum. sol taraf gitti.
  • baş ağrısıyla birleşince insanda kafasını kesme hissi oluşturan lanet acı. sebebini asla ama asla çözemedim. sanırım stresle orantılı. saç yıkanınca geçiyor ama birkaç gün içinde tekrar edebiliyor.
hesabın var mı? giriş yap