şükela:  tümü | bugün soru sor
 • remington, babyliss, philips, vs. gibi markalarin cikardigi, genelde seramik, tourmaline, teflon plakali olanlarinin saca minimum zarar vermesi acisindan makbul oldugu, ortalama 200 dereceye kadar isinan ve sabirla kullanildiginda gayet basarili sonuclar alinabilen hede. yani alete verdiginiz para ile kac haftalik mi diyim artik yillik mi fon parasini cikartiyorsunuz. oyle bise....
  bu arada ince tabakalar ince telli saclara, genis tabakalar kalin telli saclara yonelikmis....
  dogru oranti yani:)
 • (bkz: defrize)
 • düze yakın ya da az dalgalı olan saçlar için ideal bu alet. ancak kıvırcık saçlarda oldukça uğraştırıcı olabiliyor.
  bir de şöyle bir kötü yanı var ki saçlarınızı kıstırıp çektikten sonra, saçlar çok ısındığı için elinizi yakabilir. bunun için de uzun kollu bir şeyler giyip kolunu çekiştirerek elinizi korumak bir nebze işe yarar.
  kuaföre gittiğiniz zamandan da vereceğiniz paradan da tasarruf için gerçekten karlı bir alet.
 • rowentanın lissima isimi bir model ile piyasa da arz-ı endam ettiği üründür. yıllar önce öğrenciyken bir ajans aracılığı ile türlü türlü alışveriş merkezinde söz konusu ürünün tanıtımını yapmış idim. bele kadar kıvır kıvır saçlarımdan sadece bir tutamını düzleştirince "bakın bu saçı bile nasıl dümdüz yaptı" derdim ağzımı bile açmadan. ben susardım gözlerim konuşurdu. deli gibi satış yaptım o dönem. bi kuruş prim almadım o ayrı.
  ama yine de kıymayın saçlarınıza efendiler! uzun kıvırcık saçın karizması hiç bir şeyde yok*
 • sinbonun 14.99 ytl olan modeli ziyadesiyle iş gören aygıt. üstelik sadece düzleştirme değil tost modeli de yapıyor. çok para vermenize gerek yok, hemen hemen tüm süpermarketlerde var kendisi..
 • fön suyu veya mavi su denilen bir şey var kuaförlerde. bunu sıkıp fönlediğinizde saçlar düzleşiyormuş diyorlar.*
 • philips salonstraight pro modelinden fazlasıyla memnun olduğum, sabah ne şekilde kalkarsanız kalkın kuaförden çıkmış havasına sahip olmanıza yarayan müthiş buluş. kendisiyle aynı zamanda acil durumlarda gömlek yakası ve pantolon paçası da düzeltilebiliyor*
 • saçları biraz dalgalı olanların ucuz marka ve modelini aldıkları zaman kocaman kafayla gezmelerine sebebiyet veren alet. şöyle ki bu ucuz markalar doğru düzgün ısıtmadan, yani diğerleri gibi 200 derecelere kadar çıkmadan bu düzleştirme işini yapmaya çalışırlar ve de ortaya şu görüntü çıkar: iki yanda kabarmış ama kabarma öncesi düzleşmeye çalışmış saçlar ve de tam orasında bu görüntüden dolayı küçükcük kalmış bir kafa. bu tip görüntülere mahal vermemek için kaç paraysa sayıp pahalı olanlarından almak gerekir. işte o zaman da her sabah kuaförden yeni çıkmış gibi olursunuz.
  bir de bu düzleştiricileri kullana kullana eliniz alışır ve kardeşim gibi belinizde olan saçları bile zamanla 7 dakika gibi kısa bi sürede yapabilirsiniz.
  saçı düzleştirirken de mantalite şu olmalıdır: "üstler ve yanlar bir defa ama uçlar 2 defa" bu şekilde çekillen fön 2 gün idare edilebilir.
 • ghd marka olanlari harikalar yaratir, ancak turkiye'deki kuaforlerin asmis olmasindan dolayi sadece gurbet ellerde ugrasilasi bi alettir. yurtdisinda hayatiniza eklenen olmazsa olmazlardandir, ozellikle hergun merinos kuzusu tadinda takilmak istemiyorsaniz.