• birim kıl (greft) fiyatı oralama 1 euro, toplam ücreti ise kellik düzeyi ve pazarlık yeteneğiyle korelasyonlu operasyon. (bkz: saç ektirmek)

ileri yaşlarda erkeklerin %50 sinin saçı beyazlar. diğer %50 sinin de dökülür. yanlar ve ense bölgesi hastalık olmadığı sürece dökülmez. saç dökülmesinin asıl sebebi genetiktir. fue, fut ve son olarak dhı no touchenseden alınan kılları kopyala/yapıştır olarak değil de kes/yapıştır olarak uygular. ama sizden saç alınan verici bölge (donör) farkedilemeyecek miktarda alınır. başka birinin saçı olmaz, olursa bunun adı saç ekimi olmaz, protez saç olur. omuz, göğüs kılları ise kalitesizdir, tercih edilmez.

dünyada son yıllarda kök hücre yöntemi konuşuluyor ama o da sihirli değnek değil, tsubasa gibi saçlarınız olmuyor, birim kareye ekilen kıl miktarı 2 katına çıkıyor gibi düşünün.

7. dereceden kelliği olanlar (üst taraf tamamen gitmiş) ve ense bölgesi çok gür olmayanlar için saç ekimi olmaz. olur, ama olmaz.

birim fiyatı 5 - 20 euro olan alvi armani diye bu işte baya iddialı biri de varmış l.angeles ta.
    50-100 bin eurosu olup en iyisini yaptırmak isteyenler dünyayı gezebilir, wayne rooney'in hangi yöntemle yaptırdığı muallak.
  • (bkz: filmekimi)
  • saç eylülü ve saç kasımı arasında kalan dilim.
  • günümüzde kelliğe karşı geliştirilen son teknoloji gibi görünen ilkel yöntem, saç köklerinin sadece enseden alındığı fut yöntemi , enseden, kulak üstleri ve vücut kıllarının kullanıldığı fue, laboratuvar ortamında yaratılan bio-fibre yöntemi veya gerçek veya sentetik saç teli kullanılan protez peruk yöntemleri varmış. son dönemde etrafımda gördüğüm saç ektirmiş insanlar eskiden yaptıranlara göre çok daha gerçek görünümlü saçlara sahip olduğuna göre teknoloji gelişmese de uzmanlık artmış.
    şurada ne kadar kel olduğunuzu ve saç ektirme işinin size kaça patlayabileceğini ölçebileceğiniz hamilton - norwoon ölçeği diye de bir ölçek varmış.
  • saç ekimi nedir?
    elin kolun bağlandığı, gücün varolan duruma alışmak dışında hiçbir anlamının kalmadığı, beynin geçmişe dönüp bolca ‘keşke’ sarfettiği elim durum. insanın bir şeyi çok isteyip elde edememesi, haçbirşey yapamaması durumunda bünyede ortaya çıkan kemirgenimsi vaziyet. umutsuzluğun bayram ettiği, hayatın omuz başlarına çöktüğü, sol yanına koskoca boşluğun gelip yerleştiği an. ne yapsan olmaz. bir çeşit karada boğulma hissi. içindeki boşluğu dolduramayıp o boşlukta kaybolmak. hangi yöne gideceğini bilemeden bir çıkmazın ortasında öylece kalakalmak. an gelir, bütün söyleyeceklerin ve yapacakların bir tüy kadar hafif kalır karşı terazide. bir mucizeye bağlarsın umutlarını. çare arayan düşüncelerin yetersizliğiyle küçülür beynin. ihtimallerin tükendiği, harıl harıl çalışan beynin ve bünyenin hiçbir işe yarayamadığı an… insanı çocukluktan çıkarıp büyüten, özgürlüğü müebbet hapis cezasına çarptıran durum. iç hesaplaşma, kendi kendini yine kendi vicdanının insafına bırakıp tekrar tekrar kendine acıma, kendine acıdığın için de kendine acıma, bu kadar güçsüz olabileceğine inanmadığın tablo. bir umut bekler durursun. insanın zınk diye kaldığı an…. çaresizlikten bahsediyoruz. şu olayları düzeltmek adına yapacak birşey bulamama durumu. bütün yolların kapalı olması ya da kapalı olduğunu sanmak. herşeye rağmen: ‘yaşamaya değerdi’ diyebilen kurtulabilir ancak. çareyi herşeye rağmen devam eden, kimseyi dinlemeden akıp giden hayatında arayarak. bir şeyi takıntı haline getirecek kadar çok istemekle başlar. belki de en güzeli ‘akışına bırakmaktır.’ ne demişler: su akar, yolunu bulur. biraz sakin ol, akışına bırak. zira çaresizlik bazen en iyi çarenin habercisidir. bazı durumlarda kişinin en güçlü olduğu anı tanımlar, bazen de haddimizi öğrendiğimiz andır.

saç ekimi mağduru vatandaş forumlardan birine yazmış bunu, üzüldüm lan.
  • "dünyanın saçını baştan çıkarır" gibi harika sloganlarla gündeme gelen eylemdir. maden olan yerde ot bitmezmiş söyleminin tarihe karıştığı olgusunu doğurur.
  • birçok özel hastanenin "estetik kliniği" mevcut. saç ekimi yaptıracaksanız, bu hastanelerin hijyenik ve yetkili doktorlar tarafından uygulama yapılan kliniklerini kullanın. 2 bin lira fazla verin ama abuk subuk saç ekim merkezlerine gitmeyin...
  • yaptırmayın. insanlar sizi olduğunuz gibi seviyor. olmadığınız gibi olmanızı isteyenler zaten insan değil. ektirmeyin saç falan.
  • 25 senedir erkek tipi saç dökülmesi problemi olan * birisi olarak yaptırmayı kesinlikle düşünmediğim, yaptıranlara ise kıçımla gülmekten kendimi alamadığım şarlatanlık. nasıl bir takıntı yapılmışsa bu kıl, tüy meselesi illa ki kafasında taşımak zorunda hissediyor bir çok insan bu tüy yumağını. oysa insanı primat kuzenlerinden ayıran çok belirgin bir farklılıktır kıl, tüy, yün azlığı. yani kel insanlar evrimde saçlı olanlardan bir adım ileridedir. zaten kılda keramet olsaydı keçiler evliya olurdu.
  • bugun girdigim operasyon.

uzun bir sure bu isi cok iyi yapan merkez aradim durdum, en sonunda kararimi verdim ve bu sabah dokuz da masaya uzandim 2000 greft lik bir ekim yapildi' su an icin herhangi bir sikinti yok.

dikkat edilmesi gereken en onemli husus para degil, ekilen sacin yonu bile cok onemli. yani yapacak ekip cok tecrubeli olmali, diger turlu cim adam olma tehlikesi de var. bu durum sacsiz olmaktan da kotu bir olay.

gelismeler oldukca bu entry editlenecektir.

edit 1 : bugün ameliyatin 2. günü gece boyunca uyku uyuyamadim, bunun sebebi ağrı sizi falan değil, kafayi uyku arasında bir yere carpma veya surtme korkusu. artı söylemeden edemeyeceğim ameliyat esnasında kafaya yapılan iğneler gercekten saç ekiminden pişman edecek kadar acı verici bakalım ilk yıkama da sancılı bir şekilde geçecek mi.

edit 2 : 14.gündeyim. ekilen saclar cıkmaya basladı, su an icin bir problem gözükmüyor, gelen bazı mesajlarda, işlemin nerede yapıldıgı ve ne kadar ücret ödendiğine dair bilgi verilmesi istenmekte. bunu entry'de değil ama özel mesaj yoluyla cevaplamam en doğrusu, hic bir firmanın reklamını yapmanın bir anlamı yok, ben giderim memnun kalırım baskası gider memnun kalmaz, etik olan da bu zaten. artı yapılacak işlemde fiyat paralel, mesela benim tepe bölgemde bir sorun yoktu, sadece yanlarda acılma söz konusuydu eskinden sac olmayan bölgede su an sac oldugunu görünce insan seviniyor. eğer sizinde sac dökülme probleminiz varsa ve maddi anlamda müsaitseniz ve de kafaya taktıgınız bir sorunsa ektirin. sadece temel bazı noktalara dikkat etmekte fayda var.

sac naklı yapılacak yer kesinlikle steril olmalı ( hastane ortamı ), operasyonu yapacak ekip toplama olmamalı, parasal noktalarda 1000 tl ye 2000 tl ye yaparız diyenler coğunlukla şarlatan, bu işi gercekten iyi yapan adamlar dokulmenin durumuna göre 3000 tl den aşağı kapı acmıyorlar, ön saç cızgısı cok önemli sizi rezil de edebilir vezir de. bu işin ehli olan doktorlar ressam hassaslıgında gayet doğal ve güzel bir sac cizgisi olusturuyorlar.
    gecmiş olsun.