• entriyi ikiye bölelim;

  1- bilgi:

  birim kıl fiyatı oralama 1 euro, toplam ücreti ise kellik düzeyi ve pazarlık yeteneğiyle korelasyonlu operasyon. (bkz: saç ektirmek)
  birim fiyatı 5 - 20 euro olan alvi armani diye bu işte baya iddialı biri de varmış l.angeles ta. türkiye'de: (bkz: muttalip keser) iyi diyorlar forumlardan okuduğum kadarıyla. ilintili olarak (bkz: protez saç)
  ileri yaşlarda erkeklerin %50 sinin saçı beyazlar. diğer %50 sinin de dökülür. saç dökülmesinin asıl sebebi maternal yani [anne-dayı] tarafından genetiktir. fue, fut ve son olarak dhı no touch, enseden alınan kılları dazlak tarafınıza kopyala/yapıştır olarak değil de kes/yapıştır yapacak bir dizi yöntem olarak hizmetinize girecek'tir. ense bölgesinde saçlar dökülmez.

  2-tecrübe: izmir'de bu imkanlar kısıtlı olduğundan kalkıp istanbula gittim, boğaziçi tıp merkezi, kadıoğlu'da serkan aygın ve levent'te tuğrul maral ile görüştüm. boğaziçi her türlü yaparız ederizci yaklaştı, ticaretine baktı kısaca, serkan ve tuğrul bey ise 7. derece kel olduğumdan ve alınacak ense bölgemin de seyrek olduğunu söylediler, "- abicim sen saçını haftada bir kazıt, dazlak gez o da karizma, senin istediğin gürlükte olmaz sana" dediler. serkan aygın bir şey daha ekledi, 50-100 bin euro varsa yurtdışına git, wayne rooneyin hangi yöntemle yaptığını ilan etmediler, belki yurtdışında amacına ulaşabilirsin, dedi. kök hücre yöntemi konuşuluyor son zamanlarda ama o da sihirli değnek değil, tsubasa gibi saçlarınız olmuyor, birim kareye ekilen kılı 2 katına çıkarıyor. karar sizin.
 • günümüzde kelliğe karşı geliştirilen son teknoloji gibi görünen ilkel yöntem, saç köklerinin sadece enseden alındığı fut yöntemi , enseden, kulak üstleri ve vücut kıllarının kullanıldığı fue, laboratuvar ortamında yaratılan bio-fibre yöntemi veya gerçek veya sentetik saç teli kullanılan protez peruk yöntemleri varmış. son dönemde etrafımda gördüğüm saç ektirmiş insanlar eskiden yaptıranlara göre çok daha gerçek görünümlü saçlara sahip olduğuna göre teknoloji gelişmese de uzmanlık artmış.
  şurada ne kadar kel olduğunuzu ve saç ektirme işinin size kaça patlayabileceğini ölçebileceğiniz hamilton - norwoon ölçeği diye de bir ölçek varmış.
 • saç ekimi nedir?
  elin kolun bağlandığı, gücün varolan duruma alışmak dışında hiçbir anlamının kalmadığı, beynin geçmişe dönüp bolca ‘keşke’ sarfettiği elim durum. insanın bir şeyi çok isteyip elde edememesi, haçbirşey yapamaması durumunda bünyede ortaya çıkan kemirgenimsi vaziyet. umutsuzluğun bayram ettiği, hayatın omuz başlarına çöktüğü, sol yanına koskoca boşluğun gelip yerleştiği an. ne yapsan olmaz. bir çeşit karada boğulma hissi. içindeki boşluğu dolduramayıp o boşlukta kaybolmak. hangi yöne gideceğini bilemeden bir çıkmazın ortasında öylece kalakalmak. an gelir, bütün söyleyeceklerin ve yapacakların bir tüy kadar hafif kalır karşı terazide. bir mucizeye bağlarsın umutlarını. çare arayan düşüncelerin yetersizliğiyle küçülür beynin. ihtimallerin tükendiği, harıl harıl çalışan beynin ve bünyenin hiçbir işe yarayamadığı an… insanı çocukluktan çıkarıp büyüten, özgürlüğü müebbet hapis cezasına çarptıran durum. iç hesaplaşma, kendi kendini yine kendi vicdanının insafına bırakıp tekrar tekrar kendine acıma, kendine acıdığın için de kendine acıma, bu kadar güçsüz olabileceğine inanmadığın tablo. bir umut bekler durursun. insanın zınk diye kaldığı an…. çaresizlikten bahsediyoruz. şu olayları düzeltmek adına yapacak birşey bulamama durumu. bütün yolların kapalı olması ya da kapalı olduğunu sanmak. herşeye rağmen: ‘yaşamaya değerdi’ diyebilen kurtulabilir ancak. çareyi herşeye rağmen devam eden, kimseyi dinlemeden akıp giden hayatında arayarak. bir şeyi takıntı haline getirecek kadar çok istemekle başlar. belki de en güzeli ‘akışına bırakmaktır.’ ne demişler: su akar, yolunu bulur. biraz sakin ol, akışına bırak. zira çaresizlik bazen en iyi çarenin habercisidir. bazı durumlarda kişinin en güçlü olduğu anı tanımlar, bazen de haddimizi öğrendiğimiz andır.

  saç ekimi mağduru vatandaş forumlardan birine yazmış bunu, üzüldüm lan.
 • yaptırmayın. insanlar sizi olduğunuz gibi seviyor. olmadığınız gibi olmanızı isteyenler zaten insan değil. ektirmeyin saç falan.
 • 25 senedir erkek tipi saç dökülmesi problemi olan * birisi olarak yaptırmayı kesinlikle düşünmediğim, yaptıranlara ise kıçımla gülmekten kendimi alamadığım şarlatanlık. nasıl bir takıntı yapılmışsa bu kıl, tüy meselesi illa ki kafasında taşımak zorunda hissediyor bir çok insan bu tüy yumağını. oysa insanı primat kuzenlerinden ayıran çok belirgin bir farklılıktır kıl, tüy, yün azlığı. yani kel insanlar evrimde saçlı olanlardan bir adım ileridedir. zaten kılda keramet olsaydı keçiler evliya olurdu.