şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kellikle mücadelede en ileri safha diyebiliriz. kafanızın kelleşen bölgesine, gür bölgelerden ya da başka birinin kafasında alınan saç hücreleri/kökleri yerleştiriliyor. 2-3 saat sürüyor işlem, bir müdahelede 3000 hücre ekiyolar, 1000-1400 $ civarında bişiie patlıyor. kafanız bi yumurta gibi şişiyo bi kaç gün.
 • büyük cesaret ister. hele gsli suat gibi ünlüyseniz. kanımca rezil 1 durumdur. kazıtsalar daha iyi gibime geliyor.
 • (bkz: armamed)
 • (bkz: kel ilaci)
 • genellikle enseden şerit halinde çıkarılan saçlı deriden saç folliküllerinin ayrılması ve saçsız deriye açılan minik deliklere bunların yerleştirilmesi işlemidir.son zamanlarda geliştirilen fue tekniği ile şerit halinde doku çıkarımı yapılmadan tek tek folliküller alınıp açılan deliklere yerleştiriliyor,böylece ensedeki izden de kurtulmak mümkün.
 • günümüzde iki teknik kullanılmaktadır. fue tekniği ve fut tekniği. her ikisinde de kafanın arka bölümündeki saçlı bölgeden saç alınıp, saçsız bölgeye ekim sözkonusu.
  ilk teknik olan fut tekniğinde saçlar öbek öbek alınıyor veya bir başka deyişle enseden kesilerek çıkarılan saçlı deri şeridinin üzerindeki saç kökleri alınıp ekime hazır hale getiriliyor. kesilen bölgenin iki yakası bir araya getirilip dikiliyor. ilk ağızda kafa derisi bir miktar gerilmekle beraber zamanla esneyerek eski halini alıyor.

  ikinci ve daha yeni bir teknik olan fue tekniğinde saç kökleri tek tek alınmakta. yani uzun bir kesik ya da dikiş sözkonusu değil.
  ülkemizde şu anda daha çok yapılan operasyon türü fut. işlemi yapan doktorun daha az vaktini alan ve onu daha az uğraştıran, ancak fue'ye göre üstünlüğü olmayan bir yöntem. fue tekniğindeki saçların tek tek çıkarımı ve tek tek ekimi daha etkili bir yöntem. kişinin saçlarının eski halindeki gibi sık ve gür olması mümkün değil. bu yüzden elde kalan az miktardaki saç köküyle eski günlerdeki saçların yaptığını yapabilmek için tasarım, estetik yetenek, inceleme ve işçilik gerekli. saç ekimini yapan doktorun saç ektiği kafaya özen göstermesi gerekli. fue tekniği buna daha elverişli.

  anladığım kadarıyla fue tekniğinde illa ki kafadaki saç köklerinin kullanılması şart değil.
  mesela göğüs veya mabat kılları da kullanılabilir. böylece hem kel kişinin kimi bölgelerindeki işe yaramayan tüyler bir halta yaramış hem de kafadaki toplam saç kökü sayısı çoğalmış olur. (bkz: istenmeyen tüyler)
  (bkz: göt kılından saç ektirmek)
  (ara: saç ek*)
 • galatasaray'lı suat kaya'da yıllarca aldıgı transfer parasını bu illete yatırmı$, istedigi ölcüce arslan yelelerine sahip olamasa da o da kendi capında bir bonussimo tadı yakalamı$tır seneler sonra.

  bir mac öncesi yeni acık tribünler önünden gecerken önümdeki bir taraftarın ''kılda keramet olsa götte cıkmazdı hugo agabey sen böyle güzelsin'' demesi artık suat'ın bu i$lerden uzakla$ması gerektigini bize anlatır. evet anlatır.