şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevgiliden ayrilan disinin yaptigi sey. direk sac degisir, "sana ihtiyacim yok superim i will survive" mesaji verilir.
 • farkettirmeden fazlaca uzamış olan saçlarının kişiye bi türlü kısalmıyormuş gibi görünmesiyle günlerce üst üste ve bir alışkanlık haline gelmişçesine tekrarlanabilen eylem..
 • oldukca eglenceli bir istir. ozenen kisi once profesyonel sac makasi alir. ogrenene kadar biraz zaman gecer tabi.

  denek1(umursamaz denek):
  - emin misin kesebileceginden?
  - tabiki ya bak super olcak
  (takriben 2 saat sonra)
  -aferin ya eline saglik. takilirim ben boyle biraz, koku bende nasil olsa

  denek2(pimpirikli denek)
  - ya kotu olursa?
  - olmaz yahu, ilk senin sacini mi kestim saniyorsun?
  - haa, tamam o zaman.
  (takriben 1.5 saat sonra)
  - surasi biraz egri mi oldu?
  - yok abi bak model yaptim sana*

  *
 • genelde oto kaporta tamircileri de bu yöntem ile birtakım hasarlı arabaları ayağa kaldırırlar
  (bkz: sac işlemek)
 • rüyada görüldüğünde 'ölüm' anlamına geldiği söylenilen aktivite..
 • kendi kendine yapilmamasi tavsiye edilir ozellikle makine ile bireysel kafa trasi vahim sonuclar dogurabilir.
 • efenim kuaför kısmısına o kadar büyük meblağ ödemenize gerek yok. bizzat bugün sevgili hemşiremin saçlarını şükela bir modele çevirerek ıspat etmiş bulunuyorum bu durumu. pek de zevkli bir mesele... işin anahtarvari noktası saç uç kısmını işaret parnak ile fuck parnak arasında sıkıştırıp düzgün yüzeyli bir kesiş sağlamak... kullandığınız makasın da enstruman gibi hızla şak şak seslerini size duyurması gerekiyor.

  evet... saçı önce ikiye ayırıyorsunuz. sol kısım, sağ kısım olmak üzere... düzelttiniz mi uçları... ön ve arka olmak üzere de biraz çalışın... modeliniz izin verir ise saçını tepede de topak topak toplayıp uçlarını kırt kırt edin (ki benimki izin vermedi, halbuki daha bir katlanacaktı saçları... katlanamadı işte)...

  bütün bunlar yaparken makdulün üzerine önlük filan asmanız gerekmiyor... makdul demek gafletinde bulunduğumuz modelin ön taraftan saçlarını kesiyorsanız oturduğunuz kanepenin önünde diz çökmesini, arka kısmını kesecekseniz sırtını size dönmesini tavsiye ediyorsunuz. sabit duruş mühim...

  bir de modelinizin koynuna kaçmış olan saç kısımlarını bi kontrol edin, bu kadar acemi olduğunuzu insanlar anlamasın...

  modeliniz iş bittiğinde saçının modelinden memnun ise ücret talep edin... benimki vermedi ama, ayağı alışsın bakalım... verecektir! (bu arada sizin de eliniz alışır...)
 • ne kendime ne de başkasına yapmak istemediğim, "bir dolu teli kesip de nası düzgün şekil yaratırsın" diye düşünmeme sebep olan, kendi saçını güzel kesenleri gördükçe daha da bi şaşırtan, ama belki bir gün sevmediklerimi kurban edebileceğim eylem.
 • depresif bir günde , amerikalı üçüncü sınıf bir aktrist edasıyla ağlaya ağlaya banyo yaptıktan sonra , göz göze geldiğim makası kaptığım gibi saçıma girişmem sonucu yaptığım iş , pişman olduğum eylem.

  demek ki neymiş , depresif bir ruh halinde insan bunu kendi kendine yapmamalıymış. saçlar kuş gibi kalınca, insan ne bok yiyeceğini şaşırıyormuş. başkası yapmış olsa, "naptın lan saçıma" diye kafa göz dalınırmış , ama insan bu boku kendi kendine yiyince, çemkirecek insan da bulunmuyormuş.
 • akil sagligi yerindeyken yapinca guzel sonuclar veren eylem.
  evet, ucundan keserken biraz fazla kacirmis olabilirim ama yine de memnunum.**