şükela:  tümü | bugün
 • kuaföre kadir inanır gibi gidip ilyas salman gibi çıkmak yahut bunun alternatifi olarak müjde ar olarak gidip ayşen gruda olarak çıkmak hadiselerinden dolayı sıklıkla başı agrımış bireyin her kuaför dönüşü hissettigi duygu.
  bu pişmanlık her seferinde tövbe dedirtse de aradan geçen aylar sonucu saçlar çalı süpürgesi kıvamına gelince o yeminler bozulur be bilerek ve isteyerek yine girilir lanet olasıca makas altına.
  tabi bunda ucunu bucagını düzelt dedigin kuaför kişisinin kafayı kuşa çevirmesi bu pişmanlıgın baş nedeni.
  o koltuga ilk oturdugunda sanki baştan yaratılacagın hissine kapılır,işlemin bitmesi için sabırsızlanırsın.yeni imajınla artık nereye gidiyorsan okula mı işe mi her ne ise mekanına gidip dikkat çekme beklentisindesin.
  gerçi kesimin ortalarına dogru ıslak sıçan yavrusu görüntün gelecekten haber veriyordur ama bunu saçın ıslak olmasına baglayarak bir su serpme işlemine başvurur kendini rahatlatırsın.
  ohooo adam daha kurutucak falan böyle ahenkle dans edicem,manyak olcam manyak.
  niyahet bitmiştir,kuaför kişi kurutmaya başlar,saç daha da kısalmış çocuk çükü kadar kalmıştır.hafiften bir sıcak basar insanı..hafiften küfür basar dili.mınakoyim.
  bir de memnuniyetsizligini de dile getiremezsin,hoş getirsen de geri dönüşü olmayan bir adımdır bu.çırak senin kıl topaklarını süpürüp atar bi kenara.
  utanmaz arlanmaz bi şekilde bi de ayna tutar,nasıl?
  hehe hmm degişik olmuş.

  şöyle de bi karikatürü varıdı: #3880286

  kuzu kuzu paranı da öder,saya söve evine gelirsin.evde de bir müddet ugraşırsın acaba bi boka benzetebilir miyim bunu diye, çeşitli aksesuarlar kullanaraktan.fekat hepsi nafile, boş beleştir.

  saçı çok kısa olup üzülenler gülriz sururi topuzu yapsın,öyle bi hava katıyor.

  kulübü de varmış sözlükte;
  (bkz: sacini kestirip pisman olan kadinlar kulubu)
  (bkz: sacini kestirip pisman olan erkekler kulubu)
 • eylemin sonucunda oturup bir köşede ağlamaya kadar gidilebilir.
 • anlamsız şekilde dakikalar boyunca aynaya bakmaya ve de "ne yaptım lan ben?" düşüncesine sebebiyet vermek ile eşdeğer olan hadise.
 • birkaç yıl önce düşünmüş ve saçlarınızı uzatmaya karar vermişsinizdir. en sancılı dönemlerinde sabretmiş, saçlarınızı kestirmemek için direnmiş, insanların söylediklerine kulaklarınızı kapatmışsınızdır. dönem dönem saçlarınızı kestirmeyi aklınıza getirdiğinizde ise biraz daha beklemenin belki faydalı olabileceğini düşünmüşsünüzdür.

  günün birinde şartlar* size saçlarınızı kestirme kararı aldırdığında aslında çok da zorlanmadan bu kararı uygularsınız ama sonrasında aklınızda bir soru kalır:

  acaba kestirmeseydim ve bir iki ay daha uzatsaydım nasıl görünürlerdi ?

  sözü geçen pişmanlık böyle bir soruyla kendini gösterebilir.
 • karikatürlere konu olmuş pişmanlık duygusu türü. anlaşmalıdır bu kuaförler, azıcık ucundan kırık aldırıcam diye gidersin, ya kafalar kısa bir model keser en az bir hafta alışamazsın ya da kafalayamazsa da kesebileceği kadar çok keser, toplayabilecek uzunluğa gelene kadar akla karayı seçersin, kırpmalar kaşlarına ne zaman değcek diye ayna karşısında saatler tüketirsin vs...
 • cogu zaman, kesim oncesi berberin saci cok guzel taramasindan kaynaklanir
 • etraftakilerin teselli sozu ise soyle olur koku sende nasilsa uzulme. bizde biliyoruz heralde.
 • genelde saç yıkanıp kendi şekline girdiğinde, kuaförün verdigi sacma seklin bozulmasıyla ortadan kalkabilen eylemdir.
 • bayansanız ve küt kestirdiyseniz saçlarınızı, pişmanlığınızı dindirmek için hemen bir sözlük zirvesine koşabilirsiniz. ya da bir sözlük zirvesine gider gitmez pişmanlığınız yerini saçınızı kestirmekle ne kadar doğru bir karar verdiğiniz düşüncesine bırakır.
  ilgili olarak (bkz: hosgeldin zirvesindeki kut saclı kız)
 • -nasıl yapalım saçı
  -her zamanki gibi işte abi
  -hmm pekala

  -usta naptın sen ya ?
  -aynını yaptım işte
  -usta sen karıştırdın galiba ?
  -sus karıştırma şimdi, yaş olmuş elli olur o kadar, ne güzel oldu işte