şükela:  tümü | bugün
 • testlerinizi yaptırdınız, kansızlık, hormonlarda bozukluk vs mevcut değil, stresli bi bünyeniz var veya diğer engellenemeyen nedenlerden ötürü saçlarınızın dökülmesi durmuyor. bu mezoterapi nanesini çalındı kulağınıza, dökülmeyi engelleyen etkili bir yöntem olduğunu anlatıyordu deneyenler. ve seanslara başladınız...
  var ya kardeşim eğer tedaviyi bitirdikten sonra bir işe yaramasın, ben o internete çok faydalı bilmemne diye yazanları bir bir bulup burunlarından getirmezsem şerefsizim lan!!!
  ya arkadaşım resmen gittim paramla işkence gördüm, kelime oyunu yapmıyorum, canlı canlı uyuşturmadan bayıltmadan kafa derime yüzlerce iğne yaptılar, ilaçı şırıngayla saç derisine veriyo adamlar canlı canlı, beynim yerinden çıktı ölüyorum sandım. neremi ısıracağımı, nereyi sıkacağımı şaşırdım. zaten uygulamanın adı da mazoşizmden geliyor heralde; mezoterapi.
  --- spoiler ---
  dün akşam zaten the strangers ı seyredip yatmışım, içim gitmiş güzelim çocukla kızı canlı canlı bıçakladı sadistler, ah yazık dedim nasıl dayandılar o acıya. ertesi gün aynı olayı yaşayacağımı nerden bilebilirdim..
  --- spoiler ---
  15 gün sonra yine kendi ayaklarımla gidicem ama hiç mantıklı gelmiyor yaptırdığım şey. hakkımda hayırlısı..
 • saç çıkışını aktifleştirmek,saç dökülmesini engellemek amacıyla belirli periyodlarda uygulanan,saçlı deriye uygulanabilir bir tedavi şeklidir.
 • yaptıranı var ise yeşillendirmesini beklediğim uygulama..
 • arkadaşımın yaptırdığını gördüğümde, aklıma gün olur asra bedel kitabındaki çin işkencesini getirmişti. çok meşakkatli olduğunu söylemeliyim, ona göre karar verilmelidir. eğer dökülme çoktan başlayıp açılma ilerlemişse, boşuna o acıyı çekmeyin ve paranıza da yazık etmeyin. saç mezoterapisi kaybedilen saç köklerini geri getirmez.. bunu bizzat doktorundan duydum. bütçenizi saç ektirmeye ayırın ya da bazınıza kellik yakışıyor bırakın öyle kalsın.
 • yaptirdigim ve kendimce memnun kaldigim uygulama ayrica iddia edildigi kadar acimiyor caniniz. hatta hic acimiyor.

  edit:

  sss: - 6-8 seans arasi tavsiye ediliyor, dilediginiz kadar yaptirin. uzerinden iki yil gecti olumsuz bir durum olmadi, gurul gurul sac cikmadi ama daha saglikli sacim. halen ara ara yaptiriyorum. ilk yaptirdigimda fiyat 200 tl civari idi. baska da bir bilgim yok.
 • gün itibariyle doktorumun (bkz: alopesi areata) tedavisi için tavsiye ettiği yöntem. uygulamayı yaptırıp olumlu sonuç alanlar yeşillendirir ise minnettar olurum; uygulayıp uygulamamakta kararsız kaldım.
 • bunların serumlarından hangi markayı tercih etmemiz gerekir? bilen birisi cevap verse çok makbule geçerdi.
  bir saç dökülmesi tedavisi yöntemi.
 • seans sırasında zaten birsürü saçınız dökülüyor. ben gün içinde birkaç tel daha dökülmesin diye elimi saçıma fazla götürmemeye çalışırken, iğnenin batırılacağı bölgede saç diplerini ayırmak için kullandıkları bir aletle ya da elle saçı sürekli çok sert hareketlere maruz bıraktıkları için ve seans sonunda saç diplerine masaj yapıldığı için 15 günde dökülecek saçım bir seansta döküldü. seanslara devam etmeyi düşünmüyorum.

  edit: saçımın dökülmesine biraz etki etti, etkisi yok demiyorum. ama seans sırasında dökülen saçlarımı hatırladıkça hala içim cız ediyor. bence doktorun yanındaki onu asiste eden teknisyenin saçları koparmamaya çok dikkat ederek, bunun eğitimini filan alıp çalışması gerek. hatta yurt dışında muhakkak bunun bir sertifikası falan vardır da burada böyle harala gürele yapılıyordur diye düşünüyorum. bence yaptırmayı düşünenler dediğimi muhakkak baştan konuşsun, işte arkadaşıma şöyle olmuş ondan korkuyorum seans sırasında çok dökülmez di mi falan desin.

  edit 2: mezoterapi teknisyenliğinin türkiye'de de medipol üniversitesinde 2 yıllık eğitimi varmış.
 • bilgi arasında saçma sapan spoiler veren yazar görebileceğiniz başlık.

  kaptırmışsın okuyorsun adam zart diye dizi spoiler 'ı veriyor.

  mal mısınız muhterem?
 • şu aralar yaptırmaya merak salsam da canımın tatlılığı yüzünden yukarda yazılanları okuyup korktuğum dökülmeye karşı önerilen yöntem.

  yakınlarda yaptıran varsa memnuniyetini paylaşır yeşillendirirse minnettar kalırım.