şükela:  tümü | bugün
 • yeni trend olmaya başlamış hede.

  nedir bu?

  saç kökü gibi nokta nokta dövme vurulmasıdır. yani saçınızı sıfıra, bire, ikiye vurdurduğunuzda saçınız varmış gibi görünür. ya da saçlarınız varsa ve seyrekse de zemini yani deriyi kararttığı için de iyi bir görünüm sağlar. youtube'da aratırsanız karşınıza bir çok video çıkacaktır. ya da google'da aratırsanız after-before bir sürü resme denk gelebilirsiniz.

  fakat asıl sıkıntı şu ki; 2-3 sene sonra o dövmenin nasıl bir görünüme kavuşacağını kimse bilmiyor. biliyorsunuz ki siyah dövme yıllar geçtikçe küf yeşili bir renge doğru yol alır. yani 3-4 yıl sonra kafanızın küf yeşili bir renkte olması işten bile değil.

  bu kaygıyı ilgili uzmanlarla paylaştığınızda size 2 şey söyleyeceklerdir:

  1- bunun boyası klasik dövme boyası gibi değil. asla ve kat'a renginde bozulma olmaz.
  2- bu zaten geçici dövme, 3-4 sene sonra kafanda kalmayacak, çıkacak.

  tümü yalandır. çaresizliğinizden düştüğünüz durum sakın ola sizi bu yola itmesin.

  bunu yaptırırken hesaba katmanız gereken bir maliyet daha olacak, o da lazerle sildirme maliyeti. yani 2 sene sonra çok yüksek ihtimalle sildirmek için kapı kapı dolanacaksınız. bu işe girişiyorsanız şayet sildirme ve yaptırma olarak maliyet oluşturun. ya da hiç girmeyin.

  ne zaman ki 3-4 yıl önce yaptırmış birilerini kanlı canlı görür de referans alırsınız, o zaman yaptırın. amacım kimsenin işine köstek olmak değil fakat biliyorsunuz ki kellik, üzerinde çok fazla sayıda dolandırıcılık yapılan bir sektör. saç çıkaran ilaç diye duru su satan tanığım vardı. üstelik abi valla işe yarıyor allah razı olsun diye geri dönüş alıyordu.

  saç ekim merkezlerindeki rezaletlere hiç değinmiyorum bile.
 • istanbul'da iyi yapan varsa yeşillendirmesini istediğim apıreyşın.
 • ciddi ciddi yaptırmayı düşündüğüm hede. yaptıran varsa yeşillendirse iyi olur.
 • yaptıracaksanız tricopigmentation yaptırın, yoksa hiç yaptırmayın çünkü 50 metreden bile belli oluyor. saç olan deri öyle düz durmaz ve parlamaz.