şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: limon)
  • semen sabadillae adlı drogun da içinde bulunduğu mix. (bkz: final zamanı sendromu)
  • (bkz: #22611031)
  • bu yaz tatilimi antalya' da geçirdim. bu esnada saçlarımız çok uzadığı için bir arkadaşım ile birlikte oralardaki kalbur üstü sayılabilecek berberlerden birine gittik. saçtı, sakaldı derken yüzümüz gözümüz iyice ortaya çıktı, tıraşımız bitti. tam kalkmaya yeltenmişken adam sordu; "tonik de ister misiniz gençler?". işte nedir ne değildir derken bir de baktık adam kafa derimize masaj yapa yapa uygulamaya başladı zımbırtıyı. bak sana yemin ediyorum, o dakikadan sonra yarım saat boyunca dünyanın en mutlu insanı bendim. kafam sanki buzdolabındaymış gibi gezdim o sıcakta. gereksiz gülümsemeler, efendime söyleyeyim sebebi belirsiz bir mutluluk...

uzun lafın kısası türkiye'de güzel şeyler de oluyor. işte öyle über bir toniktir kendisi. hatta ankara' ya döndüğümde hızımı alamayıp kendi berberime de sipariş ettim.
    kesinlikle tavsiye ederim.
  • az önce ıslak saça uygulayıp gözüme kaçırdım biraz. hayatımda yaşadığım en büyük 3 acıdan biriydi galiba, aman diyeyim.
  • traşa gittiğimde berberimin her yıkamadan sonra saçıma sürdüğü toniktir kendisi. o saça değdiği andaki ferahlık hissi tarif edilemez. traş olurken resmen o anın gelmesini bekleyeceğim o derece. neyse bugün dayanamayıp sordum satıyor musunuz diye satıyorlarmış aldım bir tane kullanacağım her yıkamadan sonra. dediğine göre gözenekleri açıyor, kan dolaşımını hızlandırıyormuş. yararlı mı olacak zararlı mı bilmiyorum şimdilik. yararlı olmasa da zararı olmadığı sürece o ferahlık hissine değer diye düşünüyorum.