şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sac uzatmak niyetindeki her erkeğin sıkıntı çektiği dönemdir. geriye tarasan olmaz, arkada bağlanmaz, kipri gibi dikemezsin... kulakların üstü ferit gibi olur, sağdan soldan saç fışkırır. bir ton jöle harcanır, saç sağlığı zarar görür. bir çok kez dostlar tutar "hayır abi bırakın kestircem" diyen bıkmış adamı. ama sonunda çile doldurulur, saçlar sanki bok varmışçasına ahenkle danseder.

  (bkz: sac uzatirken dikkat edilecek hususlar)
  (bkz: erkeklerin sac uzatma takintisi)
  (bkz: alternatif gencin zafer yolu sac uzatmaktan gecer)
 • kızlar içinde çok sancılı olan saçlara karşı savaş açılan dönem
 • kizlar icin bir de ustune erkek sanilmanin eklendigi ayri bir sikinti donemdiri. erkekler icinse sonrasinda bir de askerlik kabusu eklenir..

  (bkz: kisa sacli kiz seven erkekler)
  (bkz: saci sevgilisinin sacindan kisa olan kiz modeli)

  (bkz: kestir artik oglum su saclarini)

  ayrica bonus olarak:
  (ara: kadin* sac* kestir*)
 • eğer saçlarınız dalgalıysa, saçlar uzama aşağısında yer çekimine meydan okuyarak sağa sola ve hatta yukarıya doğru ilerlerler. bunun çaresi elbette jöledir. ancak jöleden nefret eder, ve hatta jöle kullanmayı bilmezseniz sabahları çok zorlu geçer. ya şekle sokacam diye bütün tüpü bitirirsiniz, ya da yeter be jöleyle mi uğraşacam diye bırak dağınık kalsın moduna girersiniz. bir yandan da babanız papaza benzemişsin kes şunları der. oof of, hatırlatmayın be..
 • saç uzatılmaktadır, kısa hali gayet rahattır, insan gittikçe ümitlenmektedir oley saçlarım lepiska gibi olucak, belime gelmeden bırakmicam abi şeklinde. saçlar biraz daha uzar, ve bir uzunluğa gelir ki(aşağı yukarı çene civarındadır uçlar) nasıl küfredersiniz saçlarınıza.. açık bırakırsınız olmaz, toplarsınız toplanmaz yeterince uzun değildir, insan kesmemek zor tutar kendini. bu dönemde sabır gösteren ise ödülüne, lepiska gibi uzun güzel saçlarına kavuşur:)
 • genellikle liseyi yeni bitirmis genclerin icinde bulundugu donemdir.bu donemde sac sekli olarak ortadan ayrilmis model tercih edilir.jole bu donemin favori item'ıdır.bu donem icerisinde arkadaslarin sac bozma sakalari ile basa cikabilmenin en iyi yolu joleyi inventory den eksik etmemektir. ayrica cevik bir vucut ve saglam sinirler de bu donemin cilesini azaltan unsurlardir.
 • saçları kestirmeden önce kesinlikle hesaba katılması gereken dönemdir. çok fenadır. geçmek bilmez. saçı kestirdiğinize kestiriceğinize pişman olursunuz.
 • her zaman belirttiğim gibi, bendeki gibi koyun postu modeli saçlarınız varsa zaten belirli bir yerden sonra açık tutamazsınız bu donemde saçlarınızı..
  toplanmaya başladığı andan itibaren sürekli toka ile gezmek zorundasınız..
  bu donemi basarıyla atlatan erkekler için ikinci donem otobuste dolmusta bayan sanılma donemidir.. saygılar..
 • saçlarınız bonusgil modelinde uzuyorsa, üstüne bir de çalışıyorsanız, işe derli toplu gitme durumunuz hasıl oluyorsa her sabah ayna karşısında size kararsızlık geçirten, pişmanlık yaşatan ve kendinizden tiskinmenize sebep olan sancılı süreçtir. kolaylaştıracak bazı öneriler,

  - 7/24'ün beceremediğini jöle yapar, onun da yetersiz kaldığı durumlarda briyantin kullanın.
  - gerçekten uzatmaya niyetliyseniz ne olursa olsun vazgeçmeyin, keserseniz her şeye sıfırdan başlayacaksınız.
  - pistir, leştir biliyorum ama yıkamazsanız yağlanırlar ve yapışırlar, elektriklenme ve kıvırcıklanma azalır.
  - kışın veya güneşli havalarda, şapka defoyu örter, işe yarar
  - taç takmak geçici bir çözümdür, saçları bir müddet sabitlediği gibi kafaya ağrı verdiği görülmüştür.
  - saçlar kısayken fön çekmek işe yaramaz, boşa masraf yapmayın.